Auto Ajans

Haberler

Avrupa’da elektrikli rekabeti kızışacak

Avrupa’da elektrikli rekabeti kızışacak
Paylaş
Eylül 26
10:46 2021

Önümüzdeki dönem özellikle Avrupa’da elektrikli otomobil piyasasında pazar payı kapma savaşı yaşanacak. Tesla’nın Almanya fabrikasıyla Avrupa’daki ilk üretim tesisini açması, Volkswagen Grubu CEO’su Herbert Diess tarafından rekabetin artacağı şeklinde değerlendirildi. Tesla’nın gelmesiyle birlikte Almanya’da endüstrinin oyununu yükseltmesi gerektiği ifadelerini kullandı. Otomotiv sektörünün dönüşümü açısından verimliliğin kilit nokta olduğunu söyleyen Diess, Tesla’nın daha kısa süreçler geliştirdiğini, endüstrinin en iyileriyle daha yakın çalıştığını ve daha fazla risk aldığını kaydetti.

VW, elektrikli araçta lider olan Tesla’yı 2025’te geçmeyi hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda grup, 2030’a kadar altı büyük batarya fabrikası açmayı planlıyor. Yıl sonunda açılacak Tesla fabrikası için çevreciler başta olmak üzere halktan ormanlık alana ve doğal yaşama zarar verdiği için itirazlar vardı. Tesla aksamalara rağmen fabrikada sona geldi. Şirket, 9 Ekim’de fabrikayı halkın ziyareti için açacak ve Musk da “Giga-fest” olarak tanımlanan bu organizasyona bizzat katılacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Tesla CEO'su Elon Musk, Volkswagen yöneticilerine sürpriz yaptı.

📌Musk, video konferansla VW'nin toplantısına katılarak elektrikli dönüşüm konusundaki tecrübesini aktardı.
http://www.autoajans.com/musktan-vw-yoneticilerine-brifing

📌Honda elektrikli vizyonunu yeni konseptlerle tanıttı.

📌e:N Coupe, e:N SUV ve e:N GT, 2030’a kadar pazara çıkacak güçlü elektrikli ürün gamının ipuçlarını veriyor.
http://www.autoajans.com/hondanin-yeni-elektrikli-vizyonu

🚴‍♀️Doğan Trend Otomotiv, pandemide değişen mobilite ihtiyaçlarıyla öne çıkan elektrikli bisiklet ve scooter pazarına girdi.

🚴‍♀️Şirket, İzmir'de üretim yapan Hollanda merkezli BIMAS BIKE'ın distribütörü oldu.
http://www.autoajans.com/e-bisiklet-ve-scooter-pazarina-girdi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!