Auto Ajans

Haberler

Virüs en çok hangi markayı vurdu?

Virüs en çok hangi markayı vurdu?
Paylaş
Nisan 26
15:10 2020

Avrupa’da Mart’ta binek otomobil satışları yüzde 55.2 gerilerken, koronavirüsü en fazla Fiat Grubu hissetti. Fiat Grubu’nun satışları yüzde 74.4 azaldı. Düşüş PSA’da yüzde 67 ve Renault Grubu’nda yüzde 64 olarak gerçekleşti. Ford’un satışları yüzde 61 olurken, VW Grubu’nda yüzde 44’lük gerileme yaşandı. Önceki aylarda Avrupa’da satışlarını artıran birkaç otomobil üreticisinden biri olan BMW’de Mart’ta düşüş yüzde 40 görülürken, Daimler’in satışları yüzde 41 azaldı. Satışlar Hyundai ile Honda’da yüzde 41 olarak gerçekleşirken, Toyota Grubu’nda düşüş yüzde 36.2 oldu.

Markaların ilk çeyrek rakamlarına bakıldığında Porsche, DS ile Lexus dışında tüm markalarda düşüş yaşandı. 2020’nin üç aylık tablosuna göre düşüşler; Honda’da yüzde 41, Ford’da yüzde 37, Renault Grubu’nda yüzde 36, FCA ve PSA’da yüzde 34, JLR’de yüzde 29, Daimler’de yüzde 22, VW Grubu’nda yüzde 19, Hyundai Grubu’nda yüzde 18.8, BMW’de yüzde 16.7 ve Toyota’da yüzde 8 oldu.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

PODIUM 🏁🚘🇹🇷
Elfyn Evans won the WRC Rally of Turkey🏆🇹🇷
-
@elfynevans 🔥
@thierryneuville 🔥
@sebloebofficiel 🔥
@rallyturkey 🇹🇷

-I’m here to 💃🖐
#RallyTurquoise #WRC

Cenevre Otomobil Fuarı için yeni formül! Mali nedenlerle 2021'de de iptal edilen Cenevre Fuarı için umut ışığı doğdu. Organizatörler, fuarı 3 gün sadece basın ile şirketlere açık şekilde düzenlenmesini önerdi. Üreticilere 3 farklı paket sunulacak. http://www.autoajans.com/cenevre-fuarina-yeni-konseptli-formul

Pandemi döneminde dev organizasyonu başarıyla tamamladık! Dünya Ralli Şampiyonası'nın 5. yarışı olan Türkiye Rallisi nefesleri kesti. Zorlu yarışı Toyota Gazoo Racing'den Ewans kazandı. Neuville ile 9 Dünya şampiyonluğu bulunan Loeb, Ewans'ı takip etti. http://www.autoajans.com/wrcnin-turkiye-yarisini-ewans-kazandi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!