Auto Ajans

Haberler

Avrupa’da ikinci dalga paniği

Avrupa’da ikinci dalga paniği
Paylaş
Kasım 09
08:21 2020

Koronavirüs vakalarının artmasıyla birlikte Avrupa’da ikinci dalga yaşanıyor. Eylül’de ilk kez büyüyen Avrupa otomotiv pazarı, Ekim ile birlikte yeniden düşüşe geçti. En büyük pazarlardan küçülme haberleri peşpeşe geliyor. Birçok ülkede artan önlemlerle birlikte otomotiv sektörünün özellikle Kasım ayı içerisinde bundan ciddi bir şekilde etkilenmesi bekleniyor. Fransa ve İngiltere’de en az 1 boyunca showroomlar’ın kapalı kalması kararı alınırken, Almanya, İtalya ile İspanya gibi büyük pazarlarda alınan önlemler ise durgunluğa yol açıyor. Tahminler, müşterilerin satın alma taleplerini 2021’e erteleyeceği yönünde. IHS Markit’e göre, Fransa’da otomobil satışları Kasım ayında yüzde 67 gibi sert düşüş gösterecek. Diğer pazarlarda da bu ay ciddi bir düşüş bekleniyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!