Auto Ajans

Haberler

Avrupa’da ikinci dalga paniği

Avrupa’da ikinci dalga paniği
Paylaş
Eylül 08
12:06 2020

Batı Avrupa’da otomobil satışları Ağustos’ta yüzde 15.5 düşüşle 786 bin 292 adet düzeyinde gerçekleşti. LMC Automotive’in verilerine göre, 17 ülkenin dahil edildiği Batı Avrupa’da yılın 8 aylık döneminde oto pazarı yüzde 33.1 küçülerek 9.7 milyon adetten 6.5 milyon adede indi. Avrupa’nın en büyük pazarı Almanya’da satışlar yüzde 20 azalırken, Big 5’i oluşturan Fransa’da yüzde 19.8, İngiltere’de yüzde 5.8, İspanya’da yüzde 10.1, İtalya’da yüzde 0.4 düştü. Oto satışları Hollanda’da yüzde 22.6, Belçika’da yüzde 24.1, Avusturya’da yüzde 30.0, İsveç’te yüzde 13.4 azaldı.

Batı Avrupa’da koronavirüs salgının etkileri nedeniyle otomobil satışlarının 11 milyon adette kalması öngörülüyor. Avrupa’da vaka sayısının artış göstermesi ve tehlikeli boyutlara ulaşması, satışları tehdit ediyor. Hatırlanacağı gibi karantina döneminde Avrupa’da satışlara dibe vurmuştu. Pazar Mart’ta yüzde 55.1, Nisan’da yüzde 72.3, Mayıs’ta yüzde 52.3 küçülmüştü.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

PODIUM 🏁🚘🇹🇷
Elfyn Evans won the WRC Rally of Turkey🏆🇹🇷
-
@elfynevans 🔥
@thierryneuville 🔥
@sebloebofficiel 🔥
@rallyturkey 🇹🇷

-I’m here to 💃🖐
#RallyTurquoise #WRC

Cenevre Otomobil Fuarı için yeni formül! Mali nedenlerle 2021'de de iptal edilen Cenevre Fuarı için umut ışığı doğdu. Organizatörler, fuarı 3 gün sadece basın ile şirketlere açık şekilde düzenlenmesini önerdi. Üreticilere 3 farklı paket sunulacak. http://www.autoajans.com/cenevre-fuarina-yeni-konseptli-formul

Pandemi döneminde dev organizasyonu başarıyla tamamladık! Dünya Ralli Şampiyonası'nın 5. yarışı olan Türkiye Rallisi nefesleri kesti. Zorlu yarışı Toyota Gazoo Racing'den Ewans kazandı. Neuville ile 9 Dünya şampiyonluğu bulunan Loeb, Ewans'ı takip etti. http://www.autoajans.com/wrcnin-turkiye-yarisini-ewans-kazandi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!