Auto Ajans

Haberler

Avrupa’ya Çin malı Tesla gidecek

Avrupa’ya Çin malı Tesla gidecek
Paylaş
Eylül 11
14:41 2020

Elektrikli otomobile olan yüksek taleple birlikte Tesla, Çin fabrikasından araçları Avrupa dahil farklı bölgelere göndermeyi planlıyor. Şangay fabrikasından Avrupa ve bazı Asya pazarlarına Model 3 gönderilecek. Bunun için son çeyrekte üretim başlayacak. Bilindiği gibi yüksek talep nedeniyle ABD’deki fabrika yoğun talebi karşılayacak kapasiteye sahip değil. Talebin yüksek olduğu bölgelere araçların gönderiminin yıl sonu veya 2021’in ilk aylarında gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Model Y üretimi Kasım’da başlıyor

Tesla, elektrikli otomobilde büyüyen rekabete Çin’den araç göndererek yanıt vermek istiyor. Tesla’nın Almanya fabrikasında üretimin 2021’in ortasında başlaması bekleniyor. Tesla merakla beklenen kompakt SUV Model Y’nin Şangay tesisindeki üretimine de Kasım ayında başlamayı planlıyor.150 bin adet kapasiteli Şangay fabrikasının kapasitesi Model Y’nin ürün gamına eklenmesiyle birlikte 300 bin adede çıkarıldı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

PODIUM 🏁🚘🇹🇷
Elfyn Evans won the WRC Rally of Turkey🏆🇹🇷
-
@elfynevans 🔥
@thierryneuville 🔥
@sebloebofficiel 🔥
@rallyturkey 🇹🇷

-I’m here to 💃🖐
#RallyTurquoise #WRC

Cenevre Otomobil Fuarı için yeni formül! Mali nedenlerle 2021'de de iptal edilen Cenevre Fuarı için umut ışığı doğdu. Organizatörler, fuarı 3 gün sadece basın ile şirketlere açık şekilde düzenlenmesini önerdi. Üreticilere 3 farklı paket sunulacak. http://www.autoajans.com/cenevre-fuarina-yeni-konseptli-formul

Pandemi döneminde dev organizasyonu başarıyla tamamladık! Dünya Ralli Şampiyonası'nın 5. yarışı olan Türkiye Rallisi nefesleri kesti. Zorlu yarışı Toyota Gazoo Racing'den Ewans kazandı. Neuville ile 9 Dünya şampiyonluğu bulunan Loeb, Ewans'ı takip etti. http://www.autoajans.com/wrcnin-turkiye-yarisini-ewans-kazandi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!