Auto Ajans

Haberler

Ayda 20 euroya 2 kişilik elektrikli

Ayda 20 euroya 2 kişilik elektrikli
Paylaş
Nisan 12
09:43 2020

Otomotiv markaları mobilite çalışmalarıyla tüketicilerin hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor. Citroen, Mart 2019’da Cenevre Otomobil Fuarı’nda büyük ilgi gören Ami One Concept’ini 1 yıl içinde seri üretim aşamasına getirdi. Scooter, bisiklet veya toplu taşıma gibi ulaşım araçlarına alternatif olan Ami-100% electric, 2.41 metre uzunluğa, 1.39 metre genişlige ve 1.52 metre yüksekliğe sahip. 2 kişilik elektrikli araç 7.20 metrelik dönüş çapı en dar alanlarda bile manevra yapma imkânı sunuyor. Ami’de kişiselleştirme seçeneklerine bağlı olarak jant kapakları, gövdesi, köşelerdeki aydınlatma birimleri, tavan çıkartmaları veya Airbump benzeri yandaki kapsülleriyle dikkati çekiyor. Yuvarlatılmış manuel ayarlı küçük aynalar paketi tamamlıyor.

5.5 kWh kapasiteli bataryaya sahip Ami, tek şarj ile 70 km menzil sunuyor. 220 Volt standart prizde tam şarj için üç saat yeterli oluyor. Maksimum hızı 45 km/s. Citroen, Ami için Fransa’da 30 Mart’tan itibaren sipariş almaya başlayacak. 2 kişilik yenilikçi araç daha sonra İspanya, İtalya, Belçika, Polonya, Portekiz ve Almanya’da pazara sunulacak. Ami’nin yollara Haziran’da çıkması bekleniyor. Fransa’da Ami vergi dahip aylık 19.90 euroya (136 TL) kiralanabilecek. Ami’nin satış fiyatının yaklaşık 6 bin euro olacağı belirtiliyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

PODIUM 🏁🚘🇹🇷
Elfyn Evans won the WRC Rally of Turkey🏆🇹🇷
-
@elfynevans 🔥
@thierryneuville 🔥
@sebloebofficiel 🔥
@rallyturkey 🇹🇷

-I’m here to 💃🖐
#RallyTurquoise #WRC

Cenevre Otomobil Fuarı için yeni formül! Mali nedenlerle 2021'de de iptal edilen Cenevre Fuarı için umut ışığı doğdu. Organizatörler, fuarı 3 gün sadece basın ile şirketlere açık şekilde düzenlenmesini önerdi. Üreticilere 3 farklı paket sunulacak. http://www.autoajans.com/cenevre-fuarina-yeni-konseptli-formul

Pandemi döneminde dev organizasyonu başarıyla tamamladık! Dünya Ralli Şampiyonası'nın 5. yarışı olan Türkiye Rallisi nefesleri kesti. Zorlu yarışı Toyota Gazoo Racing'den Ewans kazandı. Neuville ile 9 Dünya şampiyonluğu bulunan Loeb, Ewans'ı takip etti. http://www.autoajans.com/wrcnin-turkiye-yarisini-ewans-kazandi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!