Auto Ajans

Haberler

Ayda 25 bayilik talebi alıyoruz

Ayda 25 bayilik talebi alıyoruz
Paylaş
Kasım 21
07:05 2022

Doğan Trend Otomotiv Grubu Otomobil Markalarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tibet Soysal, merakla beklenen yeni ZS EV’yi bu yıl sonuna yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi. MG’nin ürün gamının 2023’te genişleyeceğini kaydeden Soysal, “Elektrikli MG4’ü ilk yarıda tanıtmak istiyoruz. Marvel R da benzer dönemlerde olacaktır. MG dünyasında daha farklı modeller de var. Bizim de çok acelemiz yok. Markayı sağlam adımlarla ilerletmeyi hedefliyoruz” dedi. Tibet Soysal, tedarik sorunları nedeniyle bu yıl 1.700 araç satışı gerçekleştireceklerini, 2023’de yeni HS’in de rüzgarıyla 4 bin adetlik satış hedeflediklerini kaydetti.

2021’de MG olarak yola 8 yetkili satıcı ile çıktıklarını ifade eden Soysal, 2022’de 15 bayiye ulaştıklarını belirtti. Soysal, şöyle devam etti: “2023’te 23 noktada  olacağız. 17 ilde hizmet vermiş olacağız. Bir de yeni yapılanma içerisindeyiz. Olmadığımız bazı illere de gireceğiz. Samsun, Trabzon gibi… Diğer markamızın olup MG’nin olmadığı bazı iller var. Oradaki performans ve müşteri odaklılığından emin olduğumuz yerlerde MG markasını da oraya koymayı düşünüyoruz. MG markası özelinde ayda yaklaşık 25 yeni bayilik talebi alıyoruz.”

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili Makaleler

TWITTER

⚡️VW, Wolfsburg fabrikasına 460 milyon euro yatırım yaparak ID.3 ve elektrikli SUV üretecek.

⚡️Tiguan boyutlarındaki yeni elektrikli SUV, 700 km menzil sunacak.

http://www.autoajans.com/vwden-yeni-elektrikli-suv

🚘Hidrojenli araç teknolojisi henüz pahalı olsa da yeni modeller geliyor.

🚘BMW, iX5 Hydrogen'in üretimine başladı. 500 km menzile sahip araç 2023'te satışa çıkacak.

http://www.autoajans.com/bmw-hidrojenli-ix5-uretecek

🚘VW Grubu, Tesla ve BMW gibi Çin'de elektrikli araç üretip Avrupa'da satacak.

🚘Anhui tesisinde ilk olarak Cupra Tavascan üretilecek. Tavascan'ı farklı modeller izleyecek.
http://www.autoajans.com/cinde-uretip-avrupada-satacak

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!