Auto Ajans

Haberler

İki fabrikasını kapatıyor

İki fabrikasını kapatıyor
Paylaş
Mayıs 28
10:42 2020

İspanya Hükümeti, yeniden yapılanan Nissan Motor’un Barselona fabrikasını kapatmaya karar verdiğini duyurdu. Alınan kararla birlikte 3 bin kişinin işini kaybedeceği belirtildi. Hükümet, Barselona fabrikasına yatırım yapmanın, kapatmaktan daha az maliyetli olacağını bildirerek, Nissan’a diğer seçenekleri gözden geçirme çağrısında bulundu. İspanya Hükümeti, tesisin kapatılmasının Nissan’a 1 milyar euroya mal olacağına dikkat çekti. Barselona fabrikasında 2019 yılında 55 bin araç bantlardan indi. Tesiste, Avrupa pazarı için Navara ile NV200 üretiyor. Elektrikli motorlu e-NV200 de yakın zamandan üretilmeye başlamıştı. Barselona, yıllık üretim kapasitesinin yüzde 30’unu kullanıyor.

CEO Makoto Uchida, markanın Avrupa’daki üretiminin İngiltere Sunderland merkezli olacak şekilde yeniden şekillendireceğini söyledi. Nissan, Barselona’nın yanı sıra Endonezya fabrikasını da kapatma kararı aldı. Uchida, üretimin Tayland’a kaydırılacağını belirtirken, Nissan’ın üretim adetlerinde yüzde 20’lik kesintiye gideceklerini sözlerine ekledi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!