Auto Ajans

Haberler

Başarılı sonuçların üzerine koymak istiyoruz

Başarılı sonuçların üzerine koymak istiyoruz
Paylaş
Nisan 01
08:02 2024

Opel Türkiye, 2024’te otomotiv pazarının 1 milyon adedin bir mikatr üzerinde çıkmasını bekliyor. Marka 2023’te yakaladığı yüksek tempoyu bu yıl da sürdürmek istiyor. Opel Türkiye Genel Müdürü Yiğit Yantaç, “2023’te aldığımız başarılı sonuçları 2024 yılında da üzerine koyarak devam ettirmek istiyoruz. Biz yine iyimser taraftayız. Pazar beklentisini eminim öğrenmek istiyorsunuz. Tıpkı 2023’te olduğu gibi rekabetin biraz daha üzerinde Stellantis grubundaki her markada olduğu gibi 2024 yılında da pazarı 1 milyon adet ve bir tık üzerinde bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Yantaç, hedeflerini şöyle aktardı: “Opel Türkiye olarak  70 bin adedin üzerinde bir satışımız olacak. Pazar payı olarak yüzde 7’den fazla pazar payına erişmeyi planlıyoruz. 2023’te elektrikli araçlarda marka sıralaması olarak 2023’te altıncı kapatsak da 2024’te ilk 5’te yer almak istiyoruz. Yeniliklerle birlikte değişen kurumsal kimliğimiz, yeni modellerimiz, güçlü bayi ağımız ve bayi ağımızı daha da güçlendiriyor olmamız, Opel Türkiye olarak yeni başarıları da elde edeceğimiz anlamına geliyor. Biz bu yeniliklerle beraber sonuçlarımızı daha da geliştireceğimize inanıyoruz” dedi. Opel Türkiye, 2023’te 73 bin 865 adetlik satışla yüzde 6 pazar payına ulaştı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!