Auto Ajans

Haberler

Basketbola ‘Sağlam’ sponsor

Basketbola ‘Sağlam’ sponsor
Paylaş
Ocak 31
11:13 2023

Türk basketbolunun köklü kulüplerinden Darüşşafaka ve Türkiye lastik sektörünün lideri Brisa’nın markası Lassa, isim sponsorluğu konusunda anlaşma imzaladı. İki köklü markanın ‘sağlam’ iş birliğiyle birlikte Darüşşafaka Basketbol Takımı, 2022-23 ve 2023-24 sezonları süresince ‘Darüşşafaka Lassa’ ismiyle anılacak. Yeşil-Siyahlı ekip Basketbol Süper Ligi ve Avrupa Kupaları’nda çıkacağı resmi müsabakalarda Lassa forması ile mücadele edecek. Brisa CEO’su Haluk Kürkçü, Lassa markası ile ülkemizin nadide değeri Darüşşafaka’nın yan yana anılacak olmasının kendileri için gurur verici olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Türkiye’de doğmuş, büyümüş iki köklü ve örnek kurum arasında gerçekleşen bu birliktelik çok değerli. Brisa olarak, kurulduğumuz günden bu yana toplumsal sorumluluk bilinci ile hareket etmiş, sporun ve sporcunun gelişimine katkı sağlamış, Lassa markamız ile de sporun birçok farklı dalında hem takımlarla hem de bireysel sporcularla çok sayıda iş birliğini hayata geçirmiş bir şirketiz. Darüşşafaka, basketbol branşında hem önemli bir okul hem de kendi yetiştirdiği sporcularla da fırsat eşitliğinin spordaki simgesini oluşturuyor. Bu açıdan bu sponsorluğun anlamı bizler için çok büyük.”

Brisa Pazarlama ve Uluslararası Pazarlar Genel Müdür Yardımcısı Evren Güzel ise iş birliğini duyurmaktan gurur duyduklarını kaydederek, “Lassa, Türkiye’nin en sevilen markalarından biri olarak, sporun ve sporcunun gelişimine her zaman önem vermiştir. Darüşşafaka Basketbol Takımı’nın isim sponsorluğunu duyurmak bizim için bir anlaşmanın ve iş birliğinin çok ötesinde. Bu sadece bir sponsorluk değil, bir yol arkadaşlığının, kardeşliğin de başlangıcı. Çünkü biliyoruz ki Darüşşafaka çocukları kardeştir. Darüşşafaka ve Lassa’nın kardeşliği, birlikteliği her iki tarafı da gururlandıracak ve başarılarla taçlanacak. Aynı formada, can cana, yan yana olacağız. Darüşşafaka Lassa’ya başarılar diliyorum. Sağlam bir kardeş olarak da her zaman takımımızın yanındayız” dedi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!