Auto Ajans

Haberler

Bataryada büyük yarış

Bataryada büyük yarış
Paylaş
Temmuz 04
10:00 2023

Dünyada elektrikli dönüşüm otomotiv sektöründe yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen tüm hızıyla sürüyor. Çip, lojistik, ham madde problemleri, yüksek enflasyon ortamı ve ekonomik çalkantılara rağmen şirketler elektrikli yatırımlarında geri adım atmıyor hatta voltajı yükseltmeye çalışıyor. Ancak elektrikli fiyatlarının henüz istenilen seviyeye inmemesi markaları düşündürüyor. Otomotiv devleri de farklı çözüm yolları ile hem maliyetleri düşürmeye hem tüketicilerin hayatını kolaylaştırmaya çalışıyor.

Bu yeniliklerin başında batarya teknolojileri geliyor. Lityum iyon pillere alternatif olarak geliştirilen yeni piller daha uygun fiyatla hızlı şarj ve uzun menzil vadediyor. Önümüzdeki dönemde hangi tip bataryalar öne çıkacak, şarj süresi 5 dakikaya inecek mi, menzilde 1.000 kilometrenin üzeri ne zaman görülecek, yeni platformlar verimliliği artıracak mı, pillerin şarj edilmesine standart gelecek mi? Tüm bu soruların cevabını Auto Ajans’ın Temmuz ayı raporunda…

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!