Auto Ajans

Haberler

Bavul gibi taşınabilir şarj istasyonu

Bavul gibi taşınabilir şarj istasyonu
Paylaş
Kasım 06
10:49 2021

Elektrikli araçların şarj edilmesini kolaylaştırmak adına yeni çözümler sunuluyor. Start-up şirketi ZipCharge, taşınabilir şarj istasyonu tasarladı. Bu sayede kullanıcıların elektrikli araçlarını istedikleri yerde şarj etmeleri mümkün olacak. Alüminyum çerçeve ve geri dönüştürülmüş plastik kaplama içerisine yerleştirilen lityum iyon batarya, tekerlekli bir valiz gibi istenen yere taşınabiliyor. Cadde üzerine park etmiş elektrikli aracın şarj edilmesini sağlıyor.

ZipCharge Go taşınabilir batarya, daha önce McLaren, Jaguar ve Lotus gibi firmalarda çalışmış iki mühendis tarafından geliştirildi. Ürünün 2022’nin sonunda satışa çıkması bekleniyor. İngiltere’de verilecek teşvike göre 500-1.000 sterlin arasında bir fiyata sunulacak. ZipCharge Go 8 kWh kapasiteyle elektrikli araçlara 30-60 km civarında menzil sağlayacak. Zipcharge bu ürünün 4 kWh kapasiteli daha küçük ve daha hafif versiyonu üzerine çalıştığını da açıkladı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili Makaleler

TWITTER

☑️Toyota 2030'da yılda 3.5 milyon elektrikli satmayı hedeflerken, hidrojene de ağırlık verecek.

☑️Yeni CEO Sato, hidrojenin en mantıklı çözüm olduğunu belirterek, yeni yatırım yapacaklarını açıkladı.

http://www.autoajans.com/toyota-hidrojensiz-kalmayacak

🔋Hyundai elektrikli araçların daha rahat şarj edilebilmesi için otomatik robot tasarladı.

🔋Otomatik Şarj Robotu, 3D kamera ve yapay zeka sayesinde araçla iletişim kuruyor, sürücüye gerek duymadan bataryayı dolduruyor.
http://www.autoajans.com/hyundaiden-otomatik-sarj-robotu

🚘Lamborghini ilk kez 9 bin adetlik teslimatı aşarak, rekor kırdı.

🚘Lamborghini CEO'su Winkelmann, 18 aya varan uzun bekleme listelerinin olduğunu açıkladı.
http://www.autoajans.com/lamborghini-isteyen-18-ay-bekliyor

Load More

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!