Auto Ajans

Haberler

Beckham’dan elektrikli yatırımı

Beckham’dan elektrikli yatırımı
Paylaş
Haziran 23
07:31 2021

David Beckham, elektrifikasyon start-up şirketi Lunaz’a yatırım yaptı. Yüzde 10’luk hisse alan ünlü İngiliz eski futbolcu, böylece start-up’lara yaptığı yatırımları genişletmiş oldu. Beckham, DB Ventures isimli yatırım şirketi aracıyla bu alımı gerçekleştirdiğini ifade etti ama anlaşmanın değeri hakkında açıklama yapılmadı. Lunaz, klasik otomobilleri elektrikliye dönüştürmesi ve restorasyonlarıyla tanınıyor. 2018 yılında kurulan şirket, Rolls-Royce, Jaguar, Range Rover ve Bentley gibi klasik otomobillerin mühendisliğini yeniden yapıp onları elektrikli hale getiriyor.

46 yaşındaki Beckham geniş bir yatırım portfolyosuna sahip. Geçtiğimiz yıl sanal spor akademisi Guild Esports’u kuran Beckham, aynı zamanda Major League Soccer’da mücadele eden Inter Miami takımının ortaklarından. Otomotiv sektörüne uzak bir isim olmayan David Beckham, geçtiğimiz günlerde Maserati’nin marka elçiliğini üstlenmişti.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘Genesis yüz tanıma teknolojisini ilk olarak GV60 modelinde kullanmaya başlıyor.

🚘B sütunu üzerindeki kamera yüzü tarayıp sürücüyü tanıdığında kapıları açacak.

http://www.autoajans.com/yuzden-taniyip-kapilari-aciyor

🚘Opel, elektrikli Mokka'yı önümüzdeki yılın ilk yarısında ülkemizde satışa sunacak.

Mokka-e 322 km menzile sahip. Bataryasının % 80'i hızlı şarjla 30 dakikada doldurulabiliyor.

http://www.autoajans.com/mokka-e-seneye-ilk-yarida-geliyor

Yeni Audi Q3, tasarımı ve teknolojisi ile öne çıkıyor. SUV segmentinde ise rekabet yoğun... Yeni Audi Q3 sürüş izlenimlerim @GazeteOksijen'de...

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!