Auto Ajans

Haberler

Benzinli-dizel Ar-Ge’sini kapattı

Benzinli-dizel Ar-Ge’sini kapattı
Paylaş
Aralık 29
15:20 2021

Hyundai Grubu Ar-Ge merkezindeki içten yanmalı motor geliştirme departmanını kapattı. Motor geliştirme departmanının kapatılmasıyla birlikte buradaki iş gücü kaynağı, elektrikli güç ünitesi gelişimine aktarıldı. Motor tasarımı araştırmaları yapan çalışanlar, elektrifikasyon merkezine geçiş yaptı. Mevcut içten yanmalı motorları iyileştirmek adına sadece birkaç kişinin bırakıldığı ifade ediliyor. Kapatılan departman, grup içerisinde Hyundai, Kia ve Genesis için çalışıyordu.

Bununla birlikte Hyundai, Güney Kore’deki Ar-Ge merkezinde batarya gelişim merkezi de kurmaya başladı. Burada bataryalar için hammadde ve çipler üzerine odaklanacaklar. Hyundai Grubu’nun 2025’te yıllık bir milyon elektrikli satışı ve 2040’ta elektrikli marka olma hedefiyle, ciddi değişimlere imza atmaya devam etmesi bekleniyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!