Auto Ajans

Haberler

Benzinli-dizel 2030’da yasaklanıyor

Benzinli-dizel 2030’da yasaklanıyor
Paylaş
Kasım 18
17:45 2020

İngiltere, benzinli ve dizel araç satışı yasağını 2040’ten 2030’a çekme kararını açıklamaya hazırlanıyor. Bu yasak hibrit otomobilleri de kapsayacak. Plug-in hibrit araçlara ise 2035’e kadar izin verilecek. İngiltere’de yasağın 2035 veya 2030’a çekilmesi planlanıyordu. Ancak edinilen son bilgilere göre Başbakan Boris Johnson en hızlı opsiyonu tercih etti. İngiltere’de şu anda yüzde 100 elektriklilerin pazar payı yüzde 7 olsa da hızlı bir şekilde artış göstereceği ifade ediliyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!