Auto Ajans

Haberler

Benzinli modelleri bitiriyor

Benzinli modelleri bitiriyor
Paylaş
Şubat 01
07:00 2021

General Motors, 2035 yılından itibaren tüm pazarlarda benzinli araç satışını durdurmayı, 2040’ta da karbon nötr bir üretici olmayı hedefliyor. GM’in bu kararının özellikle Çin ve ABD pazarlarında etkileri görülecek. Bilindiği gibi şirket buralarda yüksek satış adetleri elde ediyor. CEO Mary Barra, GM’in hükümetlerle uyum içerisinde olduklarını ifade ederek, global olarak daha güvenli, daha çevreci ve daha iyi bir dünya için çalıştıklarını söyledi. Barra grubun ölçeğinin çok büyük olması sayesinde endüstriye ve ekonomiye büyük bir etki sağlayacağını, diğer üreticilerin de onları izlemeleri için teşvik edeceğini belirtti.

GM’in karbon nötr hedefleri, Ford, Volvo ve Nissan’dan da geldi. Fakat GM’in hedefi Ford ve Nissan’dan 10 yıl kadar önce gerçekleşecek. Şirket, 2025’e kadar 27 milyar dolar elektrikli ve otonom araç yatırımı gerçekleştirecek. Bu dönemde global çapta 30 elektrikli araç lansmanı yapılacak. GM tüm segmentlerde ve farklı fiyat gruplarında ürünler sunarak tüketicileri elektrikli araçlara teşvik edecek

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin başına yeniden Türk yönetici atandı.

📌Toyota Çekya fabrikasında Proje Şef Liderliği yapan Erdoğan Şahin, yeni CEO oldu.

http://www.autoajans.com/toyota-fabrikasina-yeniden-turk-ceo

🚗Yenilenen Forester e-BOXER, Türkiye’de satışa çıktı.

🚗Araçta, yeni nesil EyeSight Stereo kameraları ile temassız klima ayarı gibi donanımlar öne çıkıyor.

http://www.autoajans.com/ucuncu-goz-kazalari-onluyor

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!