Auto Ajans

Haberler

Bir hayali daha gerçek oluyor

Bir hayali daha gerçek oluyor
Paylaş
Kasım 17
17:44 2020

ABD’li girişimci Elon Musk’ın bir başka hayali daha gerçeğe dönüştürüyor, borsada devler ligine giriyor. Reuters’ın haberine göre, Tesla’nın Aralık’ta S&P 500 endeksine katılmasına izin çıktı. Bu gelişme, Musk için büyük bir kazanım olacak. Tesla hisseleri, fonların 51 milyar dolarlık işlem yapacağı beklentisiyle yüzde 14 yükseldi. S&P Dow Jones Endeksleri, şirketin 21 Aralık’ta işleme açılmasından önce yatırım fonları açısından kolaylık sağlanması amacıyla muhtemelen iki dilim halinde S&P 500 endeksine katılacağını duyurdu. 

S&P Dow Jones Endeksleri, “Tesla, S&P 500’e son 10 yılda en büyük eklemelerden biri. Ve sonuç olarak S&P 500 tarihindeki en büyük fon alım satımlarından birini oluşturacak” açıklamasını yaptı. 400 milyar doları aşan borsa değeriyle Tesla, endekse dahil edilen en değerli şirketlerden biri olacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!