Auto Ajans

Haberler

BMW indirim rekabetine girmeyecek

BMW indirim rekabetine girmeyecek
Paylaş
Kasım 07
08:51 2023

Elektrikli araç pazarında fiyat rekabeti iyice artarken, BMW Grubu indirime gitmek istemediğini açıkladı. BMW iddialı bir dördüncü çeyrek satış tahmini yaptı ve siparişlerin gelecek yılın ilk birkaç ayına kadar dolu olduğunu duyurdu. Yöneticiler bazı rakip üreticilerin yaptığı gibi fiyatları düşürmeye gerek görmediklerini ekledi. Alman dev, tedarik zincirindeki darboğazların azalmasıyla araç bulunabilirliğinin arttığını ancak özellikle işçilik olmak üzere yüksek materyal ve lojistik maliyetlerinin devam ettiğini belirtti.

BMW’nin özellikle bu yıl pazar payı mücadelesinin yaşandığı Çin’de elektrikli araç talebini artırmak adına fiyat indirimine gidip gitmeyeceği sorusuna, CEO Oliver Zipse indirim yaklaşımının kendileri için geçerli olmadığını kaydetti.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!