Auto Ajans

Haberler

BMW X2 yenilendi ve elektriklendi

BMW X2 yenilendi ve elektriklendi
Paylaş
Ekim 11
13:51 2023

BMW, yeni nesil X2 modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. İkinci nesil X2 ile birlikte tam elektrikli iX2 de ürün gamına katıldı. BMW X2, premium kompakt segment için Spor Aktivite Coupe (SAC) araç konseptini ortaya koyan ilk modeldi ve şimdi ikinci nesil ile daha sportif bir tarz sergiliyor. Daha büyük boyutlara sahip olan yeni X2, coupe tarzı profilini daha fazla vurguluyor. Modelin yenilikçi karakteri tam elektrikli BMW iX2 ile öne çıkıyor. Araçta otonom sürüş özellikleri ve otomatik park etme gibi sistemler de sunulacak.

Yeni modelin içten yanmalı versiyonları, X2 sDrive20i ile X2 M35i xDrive olmak üzere iki benzinli ve BMW X2 sDrive18d dizel motorlarla sunulacak. Diğer yandan iX2 ise iX2xDrive30 adına sahip olacak. 449 km menzile ulaşabilecek elektrikli iX2, 313 beygir güç ve 494 Nm tork ile birlikte 0-100 km/s hızlanmasını 5.6 saniyede tamamlıyor. Maksimum hızı ise 180 km/s.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!