Auto Ajans

Haberler

BMW’nin elektrikli geleceği

BMW’nin elektrikli geleceği
Paylaş
Mart 21
14:46 2024

BMW’de geleceğin elektrikli yüzünü ve teknolojisini temsil eden Vision Neue Klasse ailesi sedan sonra ‘X’ ismini verdiği konsept SUV’la genişliyor. Vision Neue Klasse X’in seri üretim versiyonu 2025 yılında satışa sunulacak. Konsept SUV, geçen yıl Münih Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Vision Neue Klasse sedan konseptinin devamı niteliğinde. Araç BMW tasarımının geleceğini ve teknolojisini gözler önüne seriyor.

BMW henüz aracın teknik detaylarını paylaşmadı ama çift yönlü şarj ile Vision Neue Klasse X’in enerjisi, eve veya dışarıdaki elektronik aletlere güç verebilecek. Araç verimliliğini en üst düzeye çıkaran BMW, altıncı nesil BMW eDrive teknolojisini kullanıyor. Yeni silindirik lityum-iyon batary yüzde 20 daha fazla enerji yoğunluğuna sahip. Ayrıca 800 voltluk mimariyle şarj hızı yüzde 30 artırıldı ve 10 dakikalık şarj ile 300 km’lik menzil elde edilebiliyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!