Auto Ajans

Haberler

BYD, EURO 2024’in sponsoru

BYD, EURO 2024’in sponsoru
Paylaş
Ocak 12
15:02 2024

Dünyanın lider elektrikli otomobil markası BYD, UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası 2024’ün (UEFA EURO 2024) resmi partneri ve resmi e-mobilite partneri oldu. Bu iş birliğiyle birlikte, geçtiğimiz Kasım ayında Türkiye pazarına hızlı bir giriş yapan BYD, Türkiye Milli Takımı’nın da yer alacağı UEFA EURO 2024 Şampiyonası’nda adından söz ettirecek. 

UEFA (Avrupa Futbol Federasyonları Birliği) ile yapılan bu iş birliği şampiyona tarihinde, bir elektrikli otomobil üreticisiyle yapılan ilk sponsorluk anlaşması olarak dikkat çekiyor. BYD’nin sponsorluğu, UEFA’nın daha çevreci ve daha sürdürülebilir bir UEFA EURO 2024 Şampiyonası düzenleme hedefine katkı sağlarken, futbol heyecanını çevresel sorumluluklarla bir araya getiriyor.

UEFA EURO 2024, 14 Haziran-14 Temmuz 2024 tarihleri arasında Almanya’da dünya standartlarındaki 10 farklı stadyumda gerçekleştirilecek. UEFA EURO 2024 partneri olarak BYD, turnuva sırasında çeşitli paydaşlar için farklı elektrikli araç modelleri ile tüm mobilite ihtiyaçlarını karşılayarak sürdürülebilirliği, sponsorluğunun merkezinde tutacak. BYD, bu prestijli futbol şampiyonası ile iş birliğini kutlamak için bayileri ile birlikte showroomlarda çok sayıda müşteri deneyimi gerçekleştirmeyi amaçlıyor ve bu etkinlerde katılımcılarla UEFA EURO 2024™ heyecanını birlikte yaşamayı hedefliyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!