Auto Ajans

Haberler

BYD, Münih’e çıkarma yapacak

BYD, Münih’e çıkarma yapacak
Paylaş
Ağustos 27
16:55 2023

Çinli BYD, 5-10 Eylül arasında gerçekleştirilecek IAA Mobility Münih Otomobil Fuarı’nda yeniliklerini sergilemeye hazırlanıyor. Bu yılın son çeyreğinde Türkiye pazarında da satışa başlayacak olan BYD, Münih’te D segmenti sedan modeli BYD SEAL ve D segmenti SUV modeli SEAL U modellerinin yanı sıra E segmenti sedan HAN, E segmenti SUV TANG, C segmenti hatchback DOLPHIN ve C segmenti SUV ATTO 3’ü sergileyecek. BYD, son olarak ürün gamına eklediği SEAL U modelinin Avrupa prömiyerini IAA Mobility Fuarı’nda gerçekleştirecek. SEAL U, BYD SEAL sedan modeli gibi markanın okyanustan ilham alan tasarım dilini yansıtıyor. SEAL U, 420 km menzil sunan 71.8 kWh ve 500 km menzil sunan 87 kWh BYD Blade batarya seçeneklerine sahip olacak.

Fuarda Avrupalı müşterilerle tanıştırılacak bir diğer yenilik D sedan segmentindeki temsilcisi SEAL olacak. Akıcı ve sportif tasarımıyla dikkat çeken otomobil, prestijli iF Ürün Tasarım Ödülü’nün de sahibi. WLTP ortalama ölçümlerine göre 570 kilometre menzile sahip olan BYD SEAL, 82.5 kWh BYD Blade Batarya ile sunulacak. SEAL ayrıca 230 kW arkadan itişli ve 390 kW dört çeker sürüşlü versiyonlarla tercih edilebilecek.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!