Auto Ajans

Haberler

BYD’den Çinliler’e ittifak çağrısı

BYD’den Çinliler’e ittifak çağrısı
Paylaş
Ağustos 14
14:58 2023

Çinli BYD, son dönemde en çok elektrikli araç satışına ulaşan marka oldu. Türkiye’ye de yakın zamanda giriş yapacak olan marka, hedef büyütmeye devam ediyor. BYD’nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Wang Chuanfu, bir etkinlikte 12 büyük Çinli otomobil üreticisinin logolarının önünde dururken, ittifak çağrısı yaptı. Çinli markalar için zamanın geldiğini belirten Wang Chuanfu, “eski efsaneleri yıkmak” adına sektörün bir araya gelmesi için davette bulundu.

BYD’nin globalleşmesi 1.4 milyar Çinli için duygusal bir durum olduğu belirtilirken, BYD gibi diğer Çinli markalar da Tesla ile fiyat savaşına girmekten çekinmiyor. Nio’nun CEO’su William Li ise ses getiren bu açıklamalara yanıt vererek, BYD’ye saygı duyduklarını ve onların başarısından bir şeyler öğrenmeleri gerektiğini ifade etti.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!