Auto Ajans

Haberler

C-Serisi’nin 6’ncı büyük pazarıyız

C-Serisi’nin 6’ncı büyük pazarıyız
Paylaş
Kasım 13
18:02 2021

Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu ve Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan, Türkiye’de en çok tercih edilen modelleri C-Serisi’nin yeni nesli ile premium otomobil pazarında liderliği hedeflediklerini açıkladı. Yeni C-Serisi’nin İzmir’de gerçekleştirilen lansmanında konuşan Bekdikhan, “İlk olarak 1982’de ‘190’ ismiyle ve ‘Baby Benz’ olarak adlandırdığımız modelimiz, 1993’ten itibaren ‘C-Serisi’ unvanıyla tam anlamıyla bir başarı hikayesine dönüştü. Dünya genelinde yaklaşık 10.5 milyon C-Serisi Sedan ve Estate satılırken, 2014’te yollara çıkan jenerasyonumuz, 2.5 milyondan fazla satış başarısını geride bıraktı. Yalnızca geçen sene satılan yedi Mercedes-Benz otomobilinden biri C-Serisi ailesinin bir üyesiyken, Türkiye’nin de bu oranda etkisi büyüktü. C-Serisi Türkiye’de en çok tercih edilen modelimiz olarak, bizi dünya sıralamasında da 6’ncı en büyük C-Serisi pazarı yapıyor” değerlendirmesini yaptı. Mercedes-Benz Türk, 2020’de 3 bin 744 adet C-Serisi satarken, bu yılın 10 aylık döneminde bu sayı 4 bin 499 adet olarak gerçekleşti. Geçen yıl markanın en çok satan modeli E-Serisi olmuştu. 2021’de ise C-Serisi lokomotif model özelliğini koruyor.

Bekdikhan, şöyle devam etti: “C-Serisi ile markamız içindeki en popüler modelimizin başarı hikayesinde yeni bir bölüme tanıklık etmeye hazırlanıyoruz. Ayrıca C-Serisi, premium orta boy sedan segmentinin en fazla tercih edilen modellerinin başında geliyor. S-Serisi’ndeki pek çok özelliği taşımasıyla Yeni C-Serisi, bir kez daha premium D segmentinin arzu edilen paketini; lüks, sportif, dijital ve tabii ki sürdürülebilir bir biçimde müşterilerimiz ile buluşturmamızı sağlıyor. Yeni C-Serisi ile premium otomobil pazarında liderliği hedefliyoruz.”

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘Porsche, önemli satış rakamları yakaladığı Cayenne'in daha büyüğünü çıkarmayı planlıyor.

🚘7 kişilik SUV'un 2025'te gelmesi bekleniyor.

🚘Porsche’nin minivan konseptinin gerçeğe dönüştürüleceği dedikoduları da çıkmaya başladı.

http://www.autoajans.com/bir-boy-buyuk-cayenne-surprizi

🚘BMW'nin performanslı modellerini yaratan Motorsport yani M departmanı, 2022’de 50’ini yaşını kutlayacak.

🚘M Serisi’nde yeni yaşına özel ilk yarış otomobillerinden ilham alan logosu kullanılacak.
http://www.autoajans.com/50nci-yasina-ozel-logo

🚗Shell ve Çinli Nio iş birliğine giderek Avrupa'da elektrikli araç batarya değişim istasyonları kuracak.

🚗Çin'de 300 istasyonu bulunan Nio, 3 dakikada araç pilini değiştirebiliyor.

http://www.autoajans.com/shellden-batarya-degisim-istasyonu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!