Auto Ajans

Haberler

California’nın 35. yıl dönümüne özel

California’nın 35. yıl dönümüne özel
Paylaş
Ağustos 07
15:35 2023

Pandemi sonrası karavanlar tüketicilerin yeni tatil alternatifi oldu. Global Market Insight’ın açıkladığı verilere göre 2022’de 20 milyar doları aşan karavan pazarının 2032’ye kadar 30 milyar doları geçmesi bekleniyor. Bu alandaki potansiyeli gören Volkswagen Ticari de yeni nesil karavanını göstermeye hazırlanıyor. 25 Ağustos’ta Düsseldorf’ta Karavan fuarında gösterilecek şarj edilebilir hibrit California konsepti, önümüzdeki dönemin karavanlarını temsil ediyor.

2024’te üretime girmesi planlanan araç, Multivan’ın uzun versiyonu üzerine yapıldı. Üzerinde yükselebilen tavanı olan araçtan, teaser görseller paylaşıldı. Henüz hangi motoru kullanacağı açıklanmayan California, Multivan ile aynı üniteyi kullanırsa 50 km civarında elektrikli menzile sahip olacak. İlk kez 1988’de tanıtılan California karavanın aynı zamanda 35. yıl dönümü de kutlanacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!