Auto Ajans

Haberler

Capri efsanesi geri mi dönüyor?

Capri efsanesi geri mi dönüyor?
Paylaş
Haziran 10
09:59 2024

Ford’un Köln’deki üretim planları netleşmeye başladı. Ford bu fabrikada üreteceği ikinci elektrikli modelini 10 Temmuz’da tanıtacağını açıkladı. Fiesta’dan sonra elektrikli üretimine geçiş yapmak için 2 milyar dolarlık revizyonun ardından Köln’deki ilk yeni elektrikli otomobil Explorer SUV olmuştu. Fabrikada üretilecek ikinci model ise coupe SUV tarzı bir araç olacak.

Yeni elektrikli modelin Ford Capri olacağı tahmin ediliyor. Mustang’i de elektrikli olarak sunmaya başlayan Ford, Puma ismini de yeniden canlandırmıştı. Marka, Capri modelini 1968-1986 yılları arasında spor otomobil olarak üretmişti ve 3 nesil boyunca 1.8 milyondan fazla satış elde etmişti. MEB platformu üzerine yapılacak olan Capri, ID.4 ve ID.5 ölçülerine yakın bir model olacak. Ford üretim kapasitesi tamamen dolduğunda Köln’de iki modelden yılda 250 bin adet üretmeyi planlıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!