Auto Ajans

Haberler

Çarpışma testinden 5 yıldız aldı

Çarpışma testinden 5 yıldız aldı
Paylaş
Kasım 16
16:10 2022

Hyundai’nin yeni elektrikli modeli IONIQ 6, bağımsız araç değerlendirme kuruluşu Euro NCAP tarafından gerçekleştirilen çarpışma testlerinde en yüksek puanı aldı. Hyundai’nin IONIQ serisindeki en yeni modeli olan IONIQ 6, beş yıldızlı Euro NCAP derecesini elde etti. IONIQ 6, standart olarak 7 hava yastığının yanı sıra yolda güvenlik ve rahatlık sağlayan gelişmiş Hyundai SmartSense Sürücü Asistan Sistemleri ile donatıldı. Bu donanımlar arasında en dikkat çekicisi, öndeki araçla belirli bir mesafe ile hızı korumaya yardımcı olan ve hatta virajlarda bile aracı şeritte tutmaya yardımcı olan ‘Otoyol Sürüş Asistanı 2-(HDA)’.

Navigasyon tabanlı “Akıllı Sürüş Kontrolü-(NSCC)”, sürücünün kullanım stilini tarayarak öndeki araçla mesafeyi korumasına ve sürücü tarafından belirlenen hızda seyretmesine yardımcı oluyor. Ayrıca, otonom sürüşü optimize ederek virajlarda daha güvenli bir sürüş için de ideal hızı ayarlamaya yardımcı oluyor. Tüm bu dinamikler için navigasyon sisteminin yol bilgilerini kullanan sensörler, ‘Ön Çarpışma Önleme Asistanı (FCA)’, sürüş sırasında bir uyarı vererek acil durum frenine yardımcı oluyor. IONIQ 6, Hyundai’nin Elektrikli Global Modüler Platformu (E-GMP) ile üretilecek.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘Hidrojenli araç teknolojisi henüz pahalı olsa da yeni modeller geliyor.

🚘BMW, iX5 Hydrogen'in üretimine başladı. 500 km menzile sahip araç 2023'te satışa çıkacak.

http://www.autoajans.com/bmw-hidrojenli-ix5-uretecek

🚘VW Grubu, Tesla ve BMW gibi Çin'de elektrikli araç üretip Avrupa'da satacak.

🚘Anhui tesisinde ilk olarak Cupra Tavascan üretilecek. Tavascan'ı farklı modeller izleyecek.
http://www.autoajans.com/cinde-uretip-avrupada-satacak

⚡️Sıfır emisyonlu filo kurmayı hedefleyen DHL, Ford'a 2 bin adet Gölcüklü E-Transit siparişi verdi.

⚡️DHL, önümüzdeki dönemde daha fazla E-Transit'i araç parkına katacak.

http://www.autoajans.com/golcuklu-e-transite-dev-siparis

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!