Auto Ajans

Haberler

Cenevre Fuarı seneye de tehlikede

Cenevre Fuarı seneye de tehlikede
Paylaş
Mayıs 31
12:40 2020

Koronavirüs salgını nedeniyle Cenevre, Paris, New York fuarları iptal edilirken, Pekin Fuarı ertelendi. Pandemi sonrası fuarların geleceği daha fazla tartışılır hale geldi. Cenevre Otomobil Fuarı organizatörlerinin paylaştığı resmi basın bülteninde, 2021 organizasyonunun belirsizlik içerisinde olduğu açıklandı. Koronavirüs sebebiyle Federal Konsey’in kararıyla başlamasına dört gün kala iptal edilen Cenevre Fuarı, önemli finansal darbe aldı. 

Bu zararı karşılamak ve 2021’e hazırlanmak adına Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı Vakfı (GIMS), Cenevre Kantonu’ndan 11 milyon İsviçre Frangı destek istedi. Buna karşılık Cenevre Devlet Konseyi, GIMS’e belirli koşullar altında 16.8 milyon frank kredi vermeyi teklif etti. Ancak belirtilen koşullarda, fuarın konsepti dahil tamamen taşeron organizatör şirketlere verilme maddesi yer alıyor ve bu vakıf için kabul edilemez olarak değerlendiriliyor. Bu yüzden 2021 organizasyonunun kesinlik kazanmadığı ifade ediliyor. Ayrıca büyük katılımcıların 2022 yılı için vakfın fuarı yapması adına cesaret verdiği belirtiliyor. Vakıf, bu şartlar altında Cenevre Kantonu’nun kredi teklifini kabul etmedi. Diğer yandan finansal olarak çalışmalara devam eden vakıf, İsviçre’deki en büyük organizasyon olarak 2021 fuarını gerçekleştirmeyi hedefliyor. 2019’da 600 bin ziyaretçi alan fuar, 10 bin civarında da medya mensubu ağırladı. Ekonomik olarak Cenevre Kantonu’na katkısı 200 milyon Frank olarak ifade ediliyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili Makaleler

TWITTER

⚡️Elektriklide menzil rekabeti her sınıfta büyüyor.
Hyundai IONIQ 6, testlerde tek şarj ile 614 km yol gitti.

⚡️IONIQ 6, 0.21cd gibi düşük sürtünme katsayısıyla en verimli modellerden biri olarak öne çıktı.

http://www.autoajans.com/tek-sarjla-614-km-yol-katetti

☑️Enerji krizinde elektrikliler kontratak yapar mı? Yoksa artan maliyetler tüketicileri uzaklaştırır mı?

☑️Sadece elektrikliye bağlı kalmak doğru mu? Türkiye, AB’deki darboğazı fırsata çevirir mi?

☑️Tüm ayrıntılar Auto Ajans'ın Ekim ayı özel raporunda.
http://www.autoajans.com/krizden-cikis-formulu-elektrikli-mi

⚡️Çinli BYD, Avrupa’da hızlı şekilde büyümenin planlarını yapıyor.

⚡️Şirket, Paris Otomobil Fuarı’nın ardından 6 Avrupa ülkesinde üç elektrikli model sunacak.
http://www.autoajans.com/cinli-byd-avrupada-hizli-yayilacak

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!