Auto Ajans

Haberler

Cenevre Fuarı yine ertelendi

Cenevre Fuarı yine ertelendi
Paylaş
Ekim 08
10:13 2021

Otomobil tutkunlarına kötü haber, Cenevre Otomobil Fuarı 2022 yılında da iptal edildi. Fuarın daha önce düzenleneceğini duyuran organizatörler pandemisiyi gerekçe göstererek Cenevre Motor Show’u gerçekleştirmeyeceklerini açıkladı. Organizatörlerin yaptığı açıklamaya göre, pandeminin direkt ve endirekt etkileri kendilerine farklı bir seçenek bırakmamış. Katılımcılar, ziyaretçiler ve gazeteciler için devam eden seyahat kısıtlamalarının yanı sıra otomotiv üreticilerinin yeni modellerini çıkarmasını engelleyen çip krizi de fuarın ertelenmesine yol açtığı belirtiliyor.

2023’te daha güçlü geleceğiz

Komite Başkanı Maurice Turrettini, bunun bir iptal değil erteleme olduğunu ifade ederek 2023’te her zamankinden daha güçlü bir şekilde geleceklerini belirtti. Birçok katılımcının belirsizlikler nedeniyle katılım konusunda net bir karara varamadıkları da öğrenildi. Çip krizinin gelecek yıla taşınması ihtimaliyle birlikte üreticilerin kısa zaman sonra gerçekleştirilecek fuara katılım taahhüdü veremedikleri ifade edildi. Normal şartlarda 2022’nin Şubat ayında yapılacak fuar, pandemi nedeniyle 2020 ve 2021 yıllarında da iptal edilmişti.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Tesla CEO'su Elon Musk, Volkswagen yöneticilerine sürpriz yaptı.

📌Musk, video konferansla VW'nin toplantısına katılarak elektrikli dönüşüm konusundaki tecrübesini aktardı.
http://www.autoajans.com/musktan-vw-yoneticilerine-brifing

📌Honda elektrikli vizyonunu yeni konseptlerle tanıttı.

📌e:N Coupe, e:N SUV ve e:N GT, 2030’a kadar pazara çıkacak güçlü elektrikli ürün gamının ipuçlarını veriyor.
http://www.autoajans.com/hondanin-yeni-elektrikli-vizyonu

🚴‍♀️Doğan Trend Otomotiv, pandemide değişen mobilite ihtiyaçlarıyla öne çıkan elektrikli bisiklet ve scooter pazarına girdi.

🚴‍♀️Şirket, İzmir'de üretim yapan Hollanda merkezli BIMAS BIKE'ın distribütörü oldu.
http://www.autoajans.com/e-bisiklet-ve-scooter-pazarina-girdi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!