Auto Ajans

Haberler

Cenevre’de son dakika iptalleri

Cenevre’de son dakika iptalleri
Paylaş
Şubat 27
15:55 2020

Pekin Otomobil Fuarı ve Barcelona’daki Mobil Dünya Kongresi’nin koronavirüs salgını nedeniyle iptal edilmesinden sonra gözler Cenevre Otomobil Fuarı’na çevrilmişti. Fuar yönetimi koronavirüs tehdidine rağmen geri adım atmadı. Fuar 3 Mart’ta kapılarını açmaya hazırlanıyor. Ancak Cenevre Otomobil Fuarı da koronavirüsten payını aldı. Otomobil müzik sistemleri üreticisi HARMAN firması, fuara katılmaktan son anda vazgeçti. Bunun yanı sıra Çinli start-up Aiways’de U6ion elektrikli konsept aracını virüs nedeniyle İsviçre’ye getiremedi. Bunun yanı sıra bazı bazın toplantılarında iptaller yaşanıyor.

Ferrari ve Brembo CEO’su gelmiyor

Ferrari ile İtalyan fren üreticisi Brembo’nun CEO’larının Cenevre’deki basın toplantısına katılmayacağı açıklandı. Ferrari, CEO Louis Camilleri’nin yeni modelleri olmadığı için daha önceden bu kararı aldıklarını bildirirken, Brembo CEO’su Daniele Schilacci’nin İtalya’yı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle basın toplantısını ertelemeye karar verdiği duyuruldu. Görünen o ki Cenevre Otomobil Fuarı yeni modellerden ziyade koronavirüsün gölgesinde geçecek. Ölümcül salgın yüzünden fuara gelen ziyaretçi sayısının da azalması bekleniyor. Cenevre Fuarı, 15 Mart tarihine kadar açık kalacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

WRC Türkiye Rallisi şimdi Süper Spor’da 🏁🚘
@trtspor2 ‘de Yayındayız 🔥🔥🔥#RallyTurkey #trtsüperspor

Lamborghini'den Formula 1'e! Lamborghini CEO’su Stefano Domenicali, F1'in yeni CEO'su oluyor. Domenicali, 6 yıl boyunca Ferrari F1 Takımı'nı yönetmişti. Son transferle birlikte motorsporlarında üç önemli koltukta eski Ferrari yöneticileri oturmuş olacak. http://www.autoajans.com/lamborghini-ceosu-f1in-basinda

Volvo, Türkiye'den yönetici transfer etmeye devam ediyor. Ebru Ekşi, Sabri Sözen'den sonra Volvo Car Turkey'de EMEA Importers Ticari Operasyonlar Direktörlüğü görevini yürüten Alican Emiroğlu, Volvo Car Çek Cumhuriyeti Genel Müdürü oldu. http://www.autoajans.com/turkiyeden-volvoya-yeni-transfer

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!