Auto Ajans

Haberler

CES’e ‘Omicron’ darbesi

CES’e ‘Omicron’ darbesi
Paylaş
Ocak 01
12:28 2022

Omicron varyantı, 5 Ocak’ta Las Vegas’ta başlayacak Tüketici Elektroniği Fuarı-CES 2022’yi olumsuz etkiliyor. Şirketler birbir fuardan çekildiğini açıklıyor. Son olarak Mercedes-Benz ile BMW varyant nedeniyle CES’E katılmayacağını duyurdu. General Motors (GM) ve Google’ın otonom sürüş şirketi Waymo, omicron varyantı endişesiyle fuara iştirak etmeyeceklerini bildirmişti. Omicron endişesiyle son dönemde katılmama kararı alan büyük şirketler Microsoft, Bosch, Volvo, ZF, Magna, Mobileye, Velodyne Lidar, Twitter, Amazon, Intel, Facebook, Pinterest, Lenovo, AT&T ve T-Mobile oldu. Bilindiği gibi TOGG, uluslararası arenada ilk kez CES’te boy gösterecek. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, basın toplantısıyla TOGG’u tanıtacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!