Auto Ajans

Haberler

Çinli BYD, ALJ ile Türkiye pazarına giriyor

Çinli BYD, ALJ ile Türkiye pazarına giriyor
Paylaş
Mart 01
10:53 2023

Türkiye’deki Çinli markalar hızla artıyor. MG, Skywell, DFSK ve Chery’den sonra dünyanın en büyük elektrikli araç ve batarya üreticilerinden biri olan BYD, ülkemiz pazarına ALJ Türkiye ile giriş yapacak. BYD (Build Your Dreams) ve ALJ Türkiye, elektrikli binek ve ticari modellerinin distribütörlüğü için niyet mektubu imzaladı. 14 yıldır Toyota, 2016’dan bu yana Lexus’un distribütörlük faaliyetlerini yürüten ve 25 yıldır Türkiye otomotiv sektörüne yatırım yapan ALJ Türkiye, bu anlaşmayla birlikte BYD markasının satış ve satış sonrası hizmetlerini gerçekleştirecek. Auto Ajans, 24 Ekim’de yayınlanan ‘Çinliler Türkiye’ye hangi gruplarla girecek? Haberiyle BYD’nin Türkiye’ye giriş yapmak için ALJ Grubu ile görüştüğünü yazmıştı. www.autoajans.com/cinliler-turkiyeye-hangi-gruplarla-girecek

BYD, kendi aktarma organları sistemlerini, bataryalarını, otomotiv yarı iletkenlerini, elektrik motorlarını ve motor kontrol sistemlerini geliştiren dünyadaki tek elektrikli araç üreticisi olarak öne çıkıyor. BYD Avrupa Genel Müdürü ve BYD Uluslararası İşbirliği Bölümü Başkanı Michael Shu, BYD’nin yüksek teknolojiye sahip ürün yelpazesini, Türk tüketicilerinin beğenisine sunacak olmaktan büyük bir heyecan duyduklarını belirterek, “Türkiye pazarının potansiyeline inanıyoruz ve dünya lideri teknolojilerine sahip BYD modellerini, otomotiv sektöründe başarılı sonuçlara imza atan ALJ Türkiye ile koordinasyon içerisinde sunacak olmaktan büyük heyecan duyuyoruz” dedi.

ALJ Türkiye Başkanı ve CEO’su Ali Haydar Bozkurt da son 25 yıldır Türkiye otomotiv sektörüne önemli yatırımlar yapan ALJ Türkiye’nin BYD distribütörlüğüyle yeni bir yatırıma daha imza attığını belirterek, şunları kaydetti: “ALJ Türkiye olarak dünyanın lider elektrikli araç ve batarya üreticisi BYD’nin son elektrikli teknolojisine sahip modellerini Türkiye pazarına ilk kez sunacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. ALJ’nin otomotiv distribütörlüğü konusundaki köklü deneyimi ve yüksek itibarı, BYD markasının da Türkiye pazarında önemli bir konuma sahip olmasına büyük katkı sağlayacak. BYD’nin elektrikli modellerinin, Türkiye’deki otomobil tutkunları tarafından büyük beğeni toplayacağından eminiz.”

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!