Auto Ajans

Haberler

Çinli JAECOO’dan premium SUV

Çinli JAECOO’dan premium SUV
Paylaş
Ocak 23
09:03 2024

Çinli Chery’nin premium markası JAECOO, ilk kentsel off-road modeli J7 ile tüm dikkatleri çekiyor. JAECOO J7, sadece off-road becerileri ve akıllı teknolojileriyle farklı tasarım estetiğiyle öne çıkıyor. Geleneksel SUV’larla karşılaştırıldığında J7, kısa, güçlü ve düz çizgilere, açılı bir kontura sahip. Altıgen şelale tasarımlı ızgara büyük JAECOO logosuyla bir araya gelmiş. Ön farlar, bağımsız uzun ve kısa huzmeli merceklere ve akıcı bir karşılama ışığı efektiyle bölümlü bir LED matris aydınlatmaya sahip. Bu, off-road maceralarına ve yeni keşiflere açılan kapıyı simgeliyor. Yanlardaki dinamik omuz çizgisi ve eğimli tavan çizgisi, katmanlı ancak güçlü ve verimli bir profil oluşturuyor. Ön farların kenarından arkaya doğru uzanan kesik çizgi gökyüzünde ilerleyen bir meteoru andırıyor.JAECOO J7, her biri modelin tasarımını daha da ön plana çıkaran; Ayışığı Gümüş, Karbon Kristal Siyah, Model Yeşili, Hâkî Beyaz, Zeytin Gri olmak üzere beş farklı renk seçeneğiyle yollara çıkıyor.

tı.

İç mekanda ise minimalist akıllı kokpit, düz ve pürüzsüz hatlarıyla geniş bir alan hissi sağlıyor. Havada süzülüyor gibi görünen ön konsol doğal bir şekilde akıyor. Bu oluşumu 14.8 inçlik merkezi kontrol ekranı tamamlıyor ve akıllı yönetimi kompakt bir alana topluyor. Jet avcı uçağı tarzında elektronik vites değiştirici ve savaş gemisinden ilham alan kapılar, farklı etkileşim senaryolarını destekleyen 64 renkli dinamik ortam aydınlatmasıyla hem teknolojik hem de eşsiz deneyim oluşturuyor.Altı yöne ayarlı elektrikli koltuklar, aynı zamanda dört yöne ayarlı elektrikli bel desteğiyle dikkat çekiyor. Koltuklar zorlu maceralarda ek konfor için önde ısıtma ve soğutma fonksiyonuna da sahip. Ayrıca ön koltukların arkasındaki telefon cebi ve 1.1 metrekarelik panoramik açılır cam tavan gibi ek özellikler kabin deneyimini daha da geliştiriyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!