Auto Ajans

Haberler

CitiVolt ile bir ödül daha kazandı

CitiVolt ile bir ödül daha kazandı
Paylaş
Aralık 15
11:00 2023

Anadolu Isuzu’nun tamamen elektrikli CitiVolt modeli, dünyanın en prestijli ödül organizasyonları arasında yer alan German Design Awards’da Yolcu Araçları kategorisinde “German Design Award Winner”ödülünün sahibi oldu. Citivolt modeli daha önce de Ekim 2023’te Brüksel’de düzenlenen Busworld Vehicle Awards 2023’te “Güvenli Otobüs” kategorisinde Mükemmellik ödülü kazanmıştı. Anadolu Isuzu’nun ilk kez 2022 sonbaharında Hannover IAA Transportation fuarında tanıtımını yaptığı 12 metrelik Citivolt, 480 km menzile sahip. Sadece üç saatte hızlı şarj ile bataryası doldurulabiliyor.

Alman Tasarım Konseyi tarafından tasarımın farklı alanlarında üstün başarı gösteren projeleri ve ürünleri onurlandırmak amacıyla düzenlenen German Design Awards, dünya çapında saygı gören ve küresel pazardaki yenilikçi tasarım gelişmeleri konusunda standartları belirleyen bir uluslararası yarışma olarak konumlanıyor.

Büyük dönüşüm içerisindeyiz

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, otomotiv endüstrisinin son yıllarda büyük bir dönüşüm içerisinde olduğunu,  faaliyet alanı olan ticari araçlar segmentinin de bu değişimden etkilendiğini söyledi. Arıkan, “Anadolu Isuzu olarak sahip olduğumuz Ar-Ge gücümüz, akıllı fabrika altyapımız, yenilikçi ve çevreci karakterimizin yanı sıra tasarım alanındaki yetkinliğimizle de bu dönüşüme yön veren oyun kurucu markalardan biri olmaktan gurur duyuyoruz. German Design Awards 2024 ödül organizasyonunda tam elektrikli CitiVolt modelimizle almış olduğumuz ödül, tasarım alanındaki gücümüzün göstergesi niteliğinde. Bu modelimiz Ekim ayında da bir başka uluslararası organizasyonda Güvenli Otobüs kategorisinde Mükemmellik ödülünün sahibi olmuştu. Elektrikli araçlarımızla aldığımız bu prestijli ödülleri, şirketimizin yanı sıra sektörümüz ve ülkemize de kazandırdığımız için ayrıca mutluluk duyuyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!