Auto Ajans

Haberler

Citroen’in yeni CEO’su Renault’dan

Citroen’in yeni CEO’su Renault’dan
Paylaş
Ocak 16
08:28 2020

PSA Grubu’nda önemli CEO atamaları gerçekleşti. Citroen ve DS markalarının CEO pozisyonları, eski Renault-Nissan yöneticilerine emanet edildi. Linda Jackson, grup içerisinde stratejik bir role atanırken Citroen CEO’su olarak artık Vincent Cobee görev yapacak. Grubun premium markası olan DS’te de yine eski bir Renault-Nissan yöneticisi olan Beatrice Foucher, Yves Bonnefont’un yerini göreve getirildi.

Linda Jackson’a özel görev

Otomotiv markalarının CEO yöneticileri arasında bir kadın olarak öne çıkan Linda Jackson’ın bundan böyle PSA markalarını farklılaştırmak adına görev yaparak, grup CEO’su Carlos Tavares’e rapor vereceği açıklandı. Yeni atanan Cobee, 17 yıl boyunca çoğu Nissan’da olmak üzere Renault-Nissan İttifakı’nda görev yaptı. Ekim 2019’dan bu yana CEO vekili olarak Citroen’deydi.

Beatrice Foucher de grup içerisinde bir diğer başarılı kadın yöneticiler arasında gösteriliyordu. Geçtiğimiz yıl PSA’da Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştı ve daha öncesinde Renault-Nissan’da benzer bir role sahipti. Citroen ve DS’in yeni CEO’larının satışlara ve markaya nasıl etki merak konusu. CEO konumundayken Jackson, 2020’de 1.6 milyonluk araç satış hedefi koymuştu ve 2018’de bu rakam 1 milyonun biraz üzerine çıkmıştı. 2019’da da benzer bir sonuç elde edildiği tahmin ediliyor. DS markası ise özellikle Çin pazarında önemli satışlar elde etmeyi hedefliyor.

Etiketler

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

WRC Türkiye Rallisi şimdi Süper Spor’da 🏁🚘
@trtspor2 ‘de Yayındayız 🔥🔥🔥#RallyTurkey #trtsüperspor

Lamborghini'den Formula 1'e! Lamborghini CEO’su Stefano Domenicali, F1'in yeni CEO'su oluyor. Domenicali, 6 yıl boyunca Ferrari F1 Takımı'nı yönetmişti. Son transferle birlikte motorsporlarında üç önemli koltukta eski Ferrari yöneticileri oturmuş olacak. http://www.autoajans.com/lamborghini-ceosu-f1in-basinda

Volvo, Türkiye'den yönetici transfer etmeye devam ediyor. Ebru Ekşi, Sabri Sözen'den sonra Volvo Car Turkey'de EMEA Importers Ticari Operasyonlar Direktörlüğü görevini yürüten Alican Emiroğlu, Volvo Car Çek Cumhuriyeti Genel Müdürü oldu. http://www.autoajans.com/turkiyeden-volvoya-yeni-transfer

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!