Auto Ajans

Haberler

Clubman Final Edition’la veda ediyor

Clubman Final Edition’la veda ediyor
Paylaş
Mart 30
15:29 2023

MINI, Clubman Final Edition donanımıyla limitli sayıda üretime hazırlanıyor. Yeni MINI Clubman Final Edition, versiyona özel iç ve dış tasarım detaylarıyla örneklerinden ayrılıyor. MINI Clubman Final Edition’ı diğer modellerden farklılaştıran en belirgin detayların başında, otomobilin gövdesinde yer alan Işıltılı Bakır (Shimmer Copper) rengindeki ön ızgara çerçevesi geliyor. Otomobilin kaputunda ve kapılarında versiyona özel tasarlanan şeritler ise versiyona özgü tasarlanmış yeni jantlarda da bulunuyor. Otomobilin C sütununda ve arka bagaj kapağında Final Edition’a özel tasarlanan logolar yer alıyor. 

Yeni MINI Clubman Final Edition modelinin iç tasarımı, Final Edition’a özel kapı eşikleri, kullanıcısını saran ve üstün konfora sahip özel MINI Yours tasarıma sahip sportif deri koltukları, Nappa spor deri direksiyonu ve Sage Green renginin daha koyu bir tonu olan Piquet kumaş detaylarıyla premium bir ambiyans sunuyor. Kokpitte koyu renkli ön konsol öne çıkıyor, Işıltılı Bakır rengi ve koyu yeşil tonları bu bölümde de kullanılıyor. Yolcu tarafında bulunan ‘1 of 1969’ rozeti tasarımda MINI Clubman Final Edition’ın tarihine ve ayrıcalığına atıfta bulunuyor. 

MINI’nin ikonik donanım unsurları arasında bulunan 8.8 inç boyutundaki MINI Visual Boost Dokunmatik Merkezi Ekran, MINI Clubman Final Edition’da da ön konsolun ortasında yerini alıyor.  Dokunmatik özelliği ile dijital dünyayı renkli bir şekilde parmaklarınızın ucuna getiren merkezi gösterge paneli ile Akıllı Telefon Ara Yüzü, MINI Navigasyon, Sürüş Asistanı, Park Asistanı gibi özelliklere kolaylıkla erişilebiliyor. Yeni MINI Clubman Final Edition Enigmatic Black, Nanuq White ve Melting Silver gövde renkleriyle, 1.5 litre ve 136 beygir gücünde motorla Eylül’de Türkiye’de satışa sunulacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!