Auto Ajans

Haberler

Yeni Corolla’ya teknoloji takviyesi

Yeni Corolla’ya teknoloji takviyesi
Paylaş
Şubat 02
18:02 2024

Toyota’nın Corolla modeli, 2024 yılı için yeni teknolojiler ve daha fazla standart donanımla 1 milyon 165 bin TL’den başlayan fiyatlarla Şubat ayı itibariyle satışa sunuldu. Corolla, yeni model yılı geçişiyle daha fazla teknoloji ve güvenliğe sahip oldu. Corolla yeni versiyonu Vision Plus ve mevcutta çok tercih edilen, Dream, Dream X-Pack, Flame X-Pack ve Passion X-Pack versiyonlarıyla satışa sunuluyor. Yenilenen Corolla’da yeni model yılı geçişiyle artık 3. Nesil Toyota Safety Sense Güvenlik Sistemi tüm versiyonlarda standart olarak yer alıyor. Toyota Safety Sense 3 paketinde Ön Çarpışma Önleyici Sistem, Trafik İşareti Algılama Sistemi ve Kavşakta Çarpışma Önleme, Proaktif Sürüş Desteği, Acil Durum Sürüş Durdurma Sistemi, Güvenli Çıkış Asistanı gibi özellikler yer alıyor. Bu güvenlik donanımının yanı sıra Vision Plus başlangıç paketinden itibaren Geri Görüş Kamerası, Kendiliğinden Kararan İç Dikiz Aynası, Sesli Komut Sistemi, Elektronik Park Freni gibi donanımlar standart olarak bulunuyor.

Vision Plus versiyonuyla ilk kez sunulan Toyota Touch 9 inç multimedya sistemi ise kolay ve sezgisel kullanımı kablosuz Apple CarPlay ile kablosuz Android Auto akıllı telefon bağlantı özellikleriyle birleştiriyor. Yenilenen Corolla’nın üst versiyonlarında premium LED farlar, kablosuz şarj ünitesi, Nanoe-X hava temizleme teknolojili çift bölgeli otomatik klima ve sürücü-ön yolcu koltuk ısıtma gibi özellikleri düşünülmüş.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!