Auto Ajans

Haberler

Cupra Born Galataport’ta

Cupra Born Galataport’ta
Paylaş
Aralık 25
16:00 2021

Seat’ın bünyesinde bağımsız bir marka olarak faaliyet gösteren Cupra’nın yüzde 100 elektrikli ilk modeli Born, Galataport’ta yer alan Doğuş Otomotiv Plus Deneyim Merkezi’nin yeni konuğu oldu. Ziyaretçiler, 20 Ocak 2022 tarihine kadar Doğuş Otomotiv Plus Deneyim Merkezi’nde aracı inceleyip, Cupra markası ve diğer modelleri hakkında detaylı bilgi alabilecek. Cupna Born’un Türkiye’de satışına 2023 yılında başlanması planlanıyor.

 Cupra Born’un performansında ve sürüş deneyiminde iki yarış pilotunun katkısı oldu; Jordi Gené ve Mattias Ekström. Born’a bir yarış otomobili ruhu katmak için otomobilin geliştirme sürecinde yer aldılar. Araçta iki farklı güç seviyesine sahip 150 beygir (110 kW) veya 204 beygir (150 kW) elektrikli motor seçenekleri, arka tekerleklere enerji sağlıyor. 150 kW elektrik motorlu seçenek, net 58 kWh batarya kapasitesi ile WLTP normlarına göre yaklaşık 420 kilometre menzil sunuyor. Cupra Born ayrıca e-Boost performans paketiyle birlikte 231 beygir (170 kW) güç sunarken; en üst versiyonundaki net 77 kWh batarya kapasitesi sayesinde WLTP normlarına göre yaklaşık 540 kilometrelik menzil sunabiliyor.

İspanyol markanın elektrikli ilk aracı olan Born, “Altın Direksiyon (Golden Steering Wheel 2021)” ödüllerinde, “Küçük ve Kompakt Elektrikli Otomobiller” kategorisinde birinciliğe layık görülmüştü. Model aynı zamanda “2022 Yılın Otomobili (Car of the Year 2022)” ödüllerinde 7 finalist arasında yer alıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!