Auto Ajans

Haberler

Dacia ve Lada’ya ortak platform

Dacia ve Lada’ya ortak platform
Paylaş
Ocak 14
13:43 2021

Renault Grubu’nda yeni dönemde Dacia ve Lada markaları birbiriyle daha fazla etkileşim içerisine girecek. Yeni Dacia-Lada iş birliği, Dacia’nın Lada ile mühendislik ve üretim alanlarında sinerji oluşturmasını sağlayarak markanın rekabetçiliğini artıracak.  Buna göre Dacia ve Lada şu anda kullandıkları dört platformu bire indirecek. Gövde tipleri 18 adetten 11’e inecek. Renalut Grubu CEO’su Luca de Meo, Duster’ın yerini alması beklenen Bigster Concept’i tanıtırken, Lada markasının 2024’te yeni nesil Niva’yı lanse edeceğini açıkladı.

Lada C-SUV segmenti için de yeni bir araç üretecek. Toplantıda Niva’nın ön bölüm tasarımı da gösterildi. Bununla birlikte Alpine spor otomobil markasının da 2025’te kâr eden bir marka haline gelmesi hedefleniyor.Renault Grubu CEO’su Luca de Meo, strateji toplantısında daha fazla kâr etmek adına bilgi, mobilite ve enerjiyle ilgili hizmetler veren Mobilize isimli markayı da duyurdu. 2030 yılına kadar Renault’nun gelirinin en az yüzde 20’sinin Mobilize’den elde edilmesi hedefleniyor.

Teknoloji ile birlikte çalışan otomotiv şirketi olmak yerine otomobillerle çalışan bir teknoloji firması olacaklarını ifade eden CEO, pandemi öncesi de satışlar konusunda sıkıntılar yaşadıklarını ve Nissan ile iş birliğini yeniden düzenlemek istediklerini belirtti.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘Yenilenen VW Caddy, önümüzdeki hafta Türkiye'de satışa sunulacak.

🚘Araç, sürüş destek sistemleri, dijitalleştirilmiş teknolojik özellikleri ve konfor donanımlarıyla öne çıkıyor.

🚘Yeni motorun gücü % 20 artarken, yakıt tüketimi % 15 düşürülmüş.

http://www.autoajans.com/yeni-caddy-otomobil-konforunda

📌Herkesin bu dönemde 'Oksijen'e ihtiyacı var. Oksijen havamızı değiştirecek.

📌Türkiye'nin tek hafta sonu gazetesi Oksijen bayilerde, kaçırmayın... @GazeteOksijen #OKSİJEN

📌Hyundai Assan'da CEO ve Başkanlık görevine Sangsu Kim getirildi.

📌30 yıldır Hyundai Motor'da çalışan Kim, birçok ülkede üst düzey görevlerde bulundu.

📌Şirketin 3. modeli Bayon'u banttan indirmek Kim'e kısmet olacak.

http://www.autoajans.com/hyundai-assana-yeni-baskan

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!