Auto Ajans

Haberler

Daimler CATL ile menzili artıracak

Daimler CATL ile menzili artıracak
Paylaş
Ağustos 10
06:00 2020

Daha uzun menzil ve daha kısa şarj süresine sahip bataryalar için Daimler de Çinli CATL batarya şirketiyle iş birliğini derinleştirecek. Bu ortaklıkla elektrikli Mercedes’lerde menzilin 700 kilometreye ulaşması hedefleniyor. Contemporary Amperex Technology, yani kısa adıyla CATL olarak bilinen batarya tedarikçisinin yanında Daimler’in Koreli LG Chem, SK Innovation ve Farasis gibi üreticilerle de anlaşmaları var. Mercedes, CATL bataryalarını ilk olarak 2021 yılında yola çıkacak EQS lüks elektrikli sedanda kullanmayı hedefliyor.

CATL ile iş birliği tüm batarya sistemlerini tedarik etmenin yanı sıra araştırma aşamasını da içeriyor. Aynı zamanda geliştirme sürecinin kısaltılması hedefleniyor. Yenilenebilir enerji kaynaklarıyla üretim yaptığı ifade edilen CATL, Almanya’da  bir fabrika inşa ediyor ve Mercedes modellerine bataryayı buradan tedarik edecek.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

PODIUM 🏁🚘🇹🇷
Elfyn Evans won the WRC Rally of Turkey🏆🇹🇷
-
@elfynevans 🔥
@thierryneuville 🔥
@sebloebofficiel 🔥
@rallyturkey 🇹🇷

-I’m here to 💃🖐
#RallyTurquoise #WRC

Cenevre Otomobil Fuarı için yeni formül! Mali nedenlerle 2021'de de iptal edilen Cenevre Fuarı için umut ışığı doğdu. Organizatörler, fuarı 3 gün sadece basın ile şirketlere açık şekilde düzenlenmesini önerdi. Üreticilere 3 farklı paket sunulacak. http://www.autoajans.com/cenevre-fuarina-yeni-konseptli-formul

Pandemi döneminde dev organizasyonu başarıyla tamamladık! Dünya Ralli Şampiyonası'nın 5. yarışı olan Türkiye Rallisi nefesleri kesti. Zorlu yarışı Toyota Gazoo Racing'den Ewans kazandı. Neuville ile 9 Dünya şampiyonluğu bulunan Loeb, Ewans'ı takip etti. http://www.autoajans.com/wrcnin-turkiye-yarisini-ewans-kazandi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!