Auto Ajans

Haberler

Daimler iki şirkete ayrılıyor

Daimler iki şirkete ayrılıyor
Paylaş
Şubat 12
13:00 2021

Daimler’de önemli kurumsal yapılanma gerçekleşiyor. Alınan yeni karara göre, Daimler isminin yerini Mercedes-Benz ve Daimler Truck isimleri alacak. Daimler bu değişiklikle birlikte şirketleri ayırarak büyük bir değişime imza atacak. Daimler Truck ticari ve otobüs tarafını oluştururken, Mercedes-Benz binek araç tarafıyla ilgilenecek. Mercedes-Benz, yüzde 100 elektrikli araçlar, bağlantılı teknolojiler ve araç yazılımları konusuna daha fazla odaklanmayı hedefliyor. Daimler Truck, ağır ticari araçlar ve otobüsler için sıfır emisyon çözümleri üretecek. Daimler Mobility de otomobil ve ağır ticari araçların bir parçası olarak çalışmaya devam edecek.

Daimler Yönetim Kurulu’nun yapılanma ile son kararı üçüncü çeyrekte yapılacak Olağanüstü Genel Kurul toplantısında alması bekleniyor. Daimler Truck, 2021 yılı sonuna kadar Frankfurt Borsası’nda yer alacak. Daimler CEO’su Ole Källenius, bağımsız bir yönetimin daha hızlı hareket etmek ve daha rekabetçi olmak adına önemli olduğunu ifade etti.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!