Auto Ajans

Haberler

Delphi’den hızlı arıza teşhis cihazı

Delphi’den hızlı arıza teşhis cihazı
Paylaş
Ekim 18
12:19 2021

BorgWarner çatısı altında otomotiv satış sonrası hizmetler alanında global çözümler sağlayan Delphi Technologies, servislerin işlerini kolaylaştıran arıza teşhis çözümlerine bir yenisini daha ekledi. Özel servislerin daha sorunsuz ve verimli bir arıza teşhis deneyimi için geliştirilen BlueTech VCI, geliştirilmiş yazılımıyla bünyesinde birçok akıllı özelliği barındırıyor. Üretkenliğin en üst seviyeye çıkarılması için daha hızlı tarama süresi, genişletilmiş araç kapsamı, entegre eğitim desteği ve birçok ek işleve sahip BlueTech VCI, değişen satış sonrası dünyasının ihtiyaçlarını karşılayacak.

Önceki sürüme göre 5 kat daha güçlü işlemciye sahip olan BlueTech VCI; kolay kullanım özellikleriyle avantaj sağlıyor. Atölyelerin ilk seferde doğru teşhis ve onarım yapmasına yardımcı olan arıza teşhis ünitesi, 3 CAN kanalıyla iyileştirilmiş modern arıza teşhisi için gereken özelliklere sahip olmasıyla öne çıkılyor. BlueTech VCI bu kapsamda, CAN FD, telematik ve ADAS gibi kalıcı olmaya aday en yeni araç fonksiyonları için DOIP gibi yeni entegrasyonları hayata geçiriyor. BlueTech VCI aynı zamanda WiFi ve iletişim şifrelemesi ile erişilebilirlik, güvenlik ağ geçidi ile de yüksek güvenlik sunuyor. Yeni ünite, servislerin hibrit ve elektrikli araçlara hizmet vermesini de destekleyerek, markanın sürdürülebilirlik çalışmalarının da bir örneğini teşkil ediyor.

Konuyu değerlendiren Delphi Technologies EMEA Satış Sonrası Başkan Yardımcısı Jean-Francois Bouveyron, “Daha önce entegre olmayan çeşitli arıza teşhis özelliklerini entegre ederek, gelişmiş teknolojilerin standart olarak kullanıldığı daha fazla model için, atölyelerin bu işlevleri hazırda tutma ihtiyacını karşılamış olduk. Atölyeler, arıza teşhis yolculuklarında büyük yol katettiler ve atölye verimliliğini artırmak için Delphi Technologies’in BlueTech VCI’ı gibi büyük yol kat etmiş arıza teşhis cihazları arıyorlar” şeklinde konuştu. Yeni cihazın ilk seferde doğru onarım yapılmasına katkı sağladığına da değinen Bouveyron, şöyle devam etti: “BlueTech VCI ayrıca atölyelerin ilk seferde doğru onarım yapmasına yardımcı oluyor ve araç bakımında ve onarımında her geçen gün daha da kritik bir faktör haline gelen sürdürülebilirlik hedeflerine katkıda bulunuyor. Müşteriler, atölyeleri için yaptıkları arıza teşhis yatırımının işleriyle birlikte büyüyeceğini bilmek ve hizmet tekliflerini gelecekte kapıdan girecek yeni araçların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde genişletmek istiyorlar.”

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘BMW'nin performanslı modellerini yaratan Motorsport yani M departmanı, 2022’de 50’ini yaşını kutlayacak.

🚘M Serisi’nde yeni yaşına özel ilk yarış otomobillerinden ilham alan logosu kullanılacak.
http://www.autoajans.com/50nci-yasina-ozel-logo

🚗Shell ve Çinli Nio iş birliğine giderek Avrupa'da elektrikli araç batarya değişim istasyonları kuracak.

🚗Çin'de 300 istasyonu bulunan Nio, 3 dakikada araç pilini değiştirebiliyor.

http://www.autoajans.com/shellden-batarya-degisim-istasyonu

📌Çip problemi, operasyonel filo kiralama sektörünü de derinden etkiledi.

📌Araç bulunurluğu yüzünden beklenen büyüme gerçekleşmedi.

📌Otomobil bulamayan şirketler, kontrat sürelerini uzattı.

http://www.autoajans.com/cip-krizi-kontratlari-uzatti

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!