Auto Ajans

Haberler

Dizel Fiesta üretimi sona erdi

Dizel Fiesta üretimi sona erdi
Paylaş
Ekim 14
12:18 2020

Dizel motoru bırakan markaların arasına Ford da ekleniyor. Ford, B segmentinin iddialı modellerinden Fiesta’nın ürün gamından dizel motoru çıkardı ve hibrit alternatifini güçlendirmeye karar verdi. 1984’ten bu yana ilk kez Fiesta’da dizel motor seçeğeni sunulmayacak. Şirket, Fiesta’nın 1.5 litre dizel motorlarını İngiltere’de üretiyordu. Ford, Fiesta’nın dizel motor satışlarının toplam satışlarında yüzde 2’ye kadar düştüğünü ifade etti.

JATO Dynamics verilerine göre, Avrupa’da B segmenti dizel payları da giderek düşüş yaşıyor. 2015’te B segmentinde satışların yüzde 25’ini dizeller oluştururken, bu oran 2019’da yüzde 10’a ve 2020’nin ilk yarısından yüzde 8’e geriledi. Ford’un dizel motorunun yerini geçtiğimiz aylarda tanıtılan 1.0 litre EcoBoost yarı hibrit motor alacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

Yerli modeller yenileniyor! Oyak Renault'nun ürettiği Megane Sedan, makyaj geçirdi. Daha şık tasarıma kavuşan, yeni medya ve sürücü sistemleriyle desteklenen otomobile 115 beygirlik 1.0 TCe motor seçeneği eklendi. http://www.autoajans.com/bursali-megane-yenilendi/

BMW'nin ilk elektrikli modeli i3'ün 200 binincisi banttan indi. i3, markanın elektrikli mobilite alanında ilerlemesini hızlandırdı. BMW, bu kez elektriklide amiral gemisi olacak iNEXT'in heyecanını yaşıyor. http://www.autoajans.com/i-markasinin-oncusu-200-bin-dedi

Üçüncü çeyrek bilançosunu açıklayan Tofaş, net kârını % 71.1, satış gelirlerini % 64.9 artırdı.
🚗Şirket yurt içindeki yoğun talebe bağlı olarak satış hedefini yükseltti.
🚗Tofaş'ın pandemi nedeniyle ihracat gelirleri ise % 20 düştü.
http://www.autoajans.com/ic-pazarda-satis-hedefini-buyuttu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!