Auto Ajans

Haberler

Doblo ailesi makyajlandı

Doblo ailesi makyajlandı
Paylaş
Mayıs 26
09:47 2024

FIAT Professional ürün gamının güçlü üyesi Doblò, yenilenen yüzüyle satışa sunuldu. Makyajlı Doblò, Cargo ile Combi gövde tiplerinde; içten yanmalı ve elektrikli motor seçenekleriyle tercih edilebilecek. Önde ve arkada yeni koyu gri FIAT logolarının yer aldığı yeni Doblò’da, daha rafine bir dış görünüm sunarken yenilenen ön tampon, ön panjur ve yeni dış tasarım detayları dikkati çekiyor. Doblò Cargo, standart ve maxi olmak üzere iki farklı şasi uzunluğu ile satışa sunuluyor. Araçta; yeni dijital gösterge paneli, yeni çok fonksiyonlu direksiyonu, yeni 10 inç dokunmatik ekranlı radyosu, kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto özellikleri yer alıyor. Aynı zamanda Doblò Cargo’da opsiyonel olarak kargo alanına erişimi kolaylaştıran ikinci kayar kapı, daha iyi geri görüş ve yük alanı görüşü sağlayan camlı arka kapı ile camlı ara bölme, daha fazla pratiklik sağlayan Magic Cargo sistemi, geri görüş kamerası, kargo alanı zemin kaplamasını içeren ve konfor seviyesini artıran Plus Paket özellikleri tercih edilebiliyor.

10 inç dokunmatik ekran

Doblò Combi ise Easy, Premio ve Premio Plus olmak üzere üç farklı donanım seviyesi ile satışa sunuluyor. Doblò Combi’nin Easy donanım seviyesinde yeni ECOLED farlar, çok fonksiyonlu yeni direksiyon, yeni 10 inç dokunmatik ekranlı radyo, dijital gösterge paneli ve yeni koltuklar öne çıkıyor. Tüm versiyonlarda kablosuz olarak sunulan Apple CarPlay ve Android Auto bağlantı özelliği sayesinde, kullanıcıların akıllı telefonlarını kolayca araca entegre etmeleri sağlanıyor. Yeni donanım seviyesi olan Premio, gri ön ve arka tampon koruma, sis farları, dekoratif parlak siyah kapı korumaları, parlak siyah yan aynaları, tavan rayları ve gövde rengi arka tamponu ile dikkat çekiyor.

Doblo Cargo ve Doblò Combi Easy versiyonlarında 100 beygir güç üreten 1.5 litrelik dizel motor 6 ileri manuel şanzımanla eşleştirilebiliyor. 130 beygir güç üreten 1.5 litrelik dizel motor Doblò Combi Premio’da manuel vites ile tercih edilebiliyor. Aynı motor hem Doblo Cargo’da hem de Doblo Combi’nin Premio ve Premio Plus versiyonlarında 8 ileri otomatik şanzımanla satın alınabiliyor.

E-Doblo 346 km’ye varan menzil sunuyor

Yüzde 100 elektrikli E-Doblò sınıfındaki en yüksek menzili sunmasıyla öne çıkıyor. Önceki jenerasyonuna göre 60 km daha fazla menzil sunan yeni E-Doblò WLTP ölçümlerine göre tek şarjla Cargo gövdede 343 km, binek otomobil sınıfındaki E-Doblò’da 346 km’ye varan menzil sunabiliyor. 50 kWh’lık bataryaya sahip E-Doblò, 136 beygir güç ve 270 Nm tork üretiyor. 100 kW’a kadar hızlı sarj (DC) sayesinde, 30 dakikada yüzde 80 şarja ulaşabiliyor.  

Fiat Doblò Cargo 839 bin 900 TL’den Doblò Combi, 1 milyon 64 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. E-Doblò Cargo 1 milyon 471 bin 900 bin TL’den, binek otomobil sınıfındaki 5 kişilik E-Doblò 1 milyon 656 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Ayrıca tüm modellerde geçerli 150 bin TL 12 ay, yüzde sıfır faizli kredi fırsatı veya sadece Doblo Combi’de geçerli kredi kullanmak istemeyen müşteriler için alternatif 75 bin TL nakit indirim sağlanıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!