Auto Ajans

Haberler

Doğu’nun yerine Rusya’dan yeni CEO

Doğu’nun yerine Rusya’dan yeni CEO
Paylaş
Şubat 20
13:42 2023

Renault Group Türkiye CEO’luğu görevine 25 yıldır Renault Group bünyesinde çeşitli üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunan Jan Ptacek atandı. Ptacek aynı zamanda Oyak Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş ve MAİS Motorlu Araçlar İmal ve Satış A.Ş Yönetim Kurulları’nda Renault Group temsilcisi olarak yer alması öngörülüyor. Ptacek, kişisel projelerini yürütmek için Renault Group’tan ayrılan Hakan Doğu’nun yerine görev yapacak. Jan Ptacek, Renault Markası CEO’su Fabrice Cambolive’e bağlı olacak.

Prag Teknik Üniversitesi’nde mühendislik eğitimi gören Jan Ptacek, ardından Fransa’da Ecole des Mines’de ve Paris’teki farklı iki üniversitede pazarlama üzerine eğitimini tamamladı. 25 yılı aşkın bir süredir Renault Group’ta çalışan Ptacek, profesyonel kariyeri boyunca Çekya, Fransa, Ukrayna, Rusya ve Romanya’da grup satış ve pazarlama operasyonlarında yöneticilik pozisyonlarında bulundu. Jan Ptacek, son olarak 2019-2022 yılları arasında Renault Rusya Genel Müdürü olarak görev yaptı. 

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!