Auto Ajans

Haberler

Doğuş yeniden Meiller’le el sıkıştı

Doğuş yeniden Meiller’le el sıkıştı
Paylaş
Haziran 02
12:39 2023

Sektöründe 170 yılı geçen tecrübesiyle hidrolik sistemler, damper ve yarı römork ürünler üreten ilk damper üreticisi Meiller, Doğuş Otomotiv ile gerçekleşen distribütörlük anlaşması kapsamında tekrar Türkiye pazarında hizmet verecek. Yeni dönem distribütörlük anlaşması Almanya’nın Münih şehrinde Doğuş Otomotiv İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü Tolga Senyücel, Meiller Satış ve SSH Müdürü Volkan Kahya, Scania Pazarlama Müdürü Levent Can Özokutucu, F.X. Meiller CEO’su Dr. Daniel Böhmer, Yurtdışı Pazarlar Müdürü Christian Weinmann ile Türkiye ve Yurtdışı Pazarlar Bölge Müdürü Wolfgang Gebhart’ın katılımı ile imzalandı.

Doğuş Otomotiv İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, “Doğuş Otomotiv ile dünyanın en önde gelen römork ve damper üreticilerinden Mieller arasındaki iş birliği yıllar öncesine dayanıyor. Doğuş Meiller markası ile 2008 yılında Sakarya’da başladığımız üretim süreci, 2015’e kadar devam etmişti. 2015‘te karşılıklı anlaşma ile sona eren iş birliğimiz, attığımız bu karşılıklı imzalar ile yeniden başladı. İş birliğimizin başta ağır ticari araç sektörümüz olmak üzere, tüm taraflara hayırlı olmasını diliyorum“ dedi.

Müşteri taleplerini dinledik

Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü Tolga Senyücel de Türk kullanıcılarının Meiller markasını yakından tanıdığını belirterek, şunları kaydetti: “Hizmet verdiğimiz sektör sürekli gelişiyor. İnşaat yatırımlarının sürekliliği yeni taleplere yol açıyor.  Sektör geliştikçe müşterilerden gelen kalite bakımından en yüksek standartlara sahip Meiller Damper isteklerine kayıtsız kalmak istemedik. Bu yılın ikinci yarısından itibaren ilk etapta Yarım boru tipi yarı römork damper modelimizi müşterilerimiz ile buluşturacağız.  Klasik tip Alüminyum yarı römork damperler de ürün portföyünde taleplere göre müşterilere sunulacak.“ Türkiye genelinde 7 farklı noktada satış ve servis hizmetleri Doğuş Otomotiv tarafından sağlanacak olan Meiller markalı yarı römork damper ürünlerinin Temmuz ayında pazara sunulması hedefleniyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!