Auto Ajans

Haberler

Dönüşüme ne kadar hazırlar?

Dönüşüme ne kadar hazırlar?
Paylaş
Aralık 08
08:30 2021

Otomotiv dünyası çip krizinin gölgesinde son viraja girerken, elektrikli dönüşümün yeni yılda daha da hızlanması bekleniyor. Şirketlerin yaşanan zorluklara rağmen elektrikli yatırımlarından vazgeçmemeleri, aksine tüm stratejilerini buna göre planlamaları değişimi tetikliyor. Birçok üretici, 2025’ten itibaren fosil yakıtlı araçların üretimine son vermeye hazırlanıyor. 2030’da ise yepyeni bir döneme girilecek, markalar tamamen elektrikli marka haline gelecek. Peki otomotiv markaları elektrifikasyona ne kadar hazır? Hedefe ne kadar yakınlar? Batarya ekonomisi yeni petrol mü? Hangi şirketler pil üretimine soyundu? Kısa vadede elektriklide pazar payı beklentileri ne? Hangi üretici ne kadar yatırım yapacak? Tüm bu soruların yanıtları Auto Ajans’ın Aralık raporunda yer alıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!