Auto Ajans

Haberler

DS’den Louvre özel serisi

DS’den Louvre özel serisi
Paylaş
Ocak 25
07:00 2021

DS markası, Louvre ile özel bir çalışmaya imza atarak sınırlı üretim DS 7 Crossback Louvre modelini ortaya çıkardı. DS 7 Crossback’in özel versiyonu, Fransız sanat galerisiyle yapılan iş birliğini yansıtıyor. Siparişi açılan aracın ilk teslimatları başladı. 2015 yılında Citroen’den ayrı bir marka olarak konumlanan DS, ilk günden bu yana Louvre müzesine olan desteğiyle biliniyordu. Bu yeni araç, müzenin sanatsal detaylarından ilham alınarak tasarlandı. DS 7 Crossback Louvre, 12 inç dokunmatik ekranında modele özgü alt menülerle geliyor. “Louvre’da Bir Gün“ adı verilen menü sayesinde kullanıcılar, müze koleksiyonuna ait 182 tablo, portre ve heykeli görebiliyor. Leonardo da Vinci’nin Mona Lisa tablosundan diğer birçok eşsiz eser, dört dakikalık bir anlatımla da desteklenmiş.

DS, aynı zamanda aracın dış tasarımının da Leoh Ming Pei tasarımı Louvre Piramidi’nden ilham aldığını ifade ediyor. Araçta farklı tasarım detayları ve logolar yer alırken, ayna kapakları da müzenin geometrik desenlerini yansıtacak şekilde düşünülmüş. Özel seri mavi, siyah ve gri gövde renkleriyle tercih edilebilen DS 7 Crossback’te 222 beygirlik 1.6 litre benzinli motor yer alıyor. Aracı alan tüm müşterilere 1 yıl boyunca müzeyi sınırsız ziyaret etme imkanı sağlayan “Louvre Dostları” kartı da veriliyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Küresel otomotiv pazarı Mart'ta % 52.7 büyüdü.

📌Salgını unutan Çin ve 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketinin etkisiyle ABD'deki satışlar dikkati çekti.

http://www.autoajans.com/dunya-toparlaniyor-mu

🚘Skoda'nın D SUV modeli Kodiaq makyaj geçirdi.

🚘Daha kaslı ve sert bir görünüme kavuşan Kodiaq'te benzinli ve dizel motor seçenekleri yer alacak.

🚘Yeni Kodiaq, yılın ikinci yarısında Türkiye'de satışa çıkacak.

http://www.autoajans.com/yeni-kodiaq-daha-kasli-oldu

🚘Opel'in C segmentindeki önemli temsilcisi Astra 2022'de yenileniyor.

🚘Yeni Astra'da plug-in hibrit motor seçeneği yer alacak.

http://www.autoajans.com/yeni-opel-astra-da-hibrit-olacak

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!