Auto Ajans

Haberler

DS’in ikinci showroom’u başkente

DS’in ikinci showroom’u başkente
Paylaş
Mayıs 31
16:00 2020

Türkiye’de Koluman Motorlu Araçlar Ticaret ve Sanayi tarafından temsil edilen DS, ikinci showroomunu Ankara’da hizmete açtı. Çankaya’daki 350 metrekarelik showroom’u, yılın son çeyreğinde İstanbul Anadolu yakasında açılacak yeni showroom izleyecek. Koluman, DS yatırımlarına 2021 ve 2022 yıllarında farklı şehirlerde de devam edecek. Koluman iştiraki Monde Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Başkan Vekili Altuğ Erciş, DS olarak 2019 yılını 300 adetlik satışla kapattıklarını belirterek, “Pandemi dönemi de dahil olmak üzere bu yılın ilk 4 ayında 183 adetlik satış yaptık. Ankara’da açılan ve Kasım ayında İstanbul’da açılacak ikinci showroomumuz ile birlikte DS olarak yılı 750 bandında bir satışla kapatmak hedefindeyiz. Şu anda DS-7 ve DS-3 Crossback olmak üzere 2 ayrı modelde satış gerçekleştiriyoruz. 2021 yılının ilk çeyreğinden itibaren sedan modelimiz DS-9 Türkiye’ye gelecek. Bu modelimiz satışlarımızı ivmelendirecek. Lüks segmentte Avrupa’da büyüyen 3 markadan biri olan DS, Türkiye’de de iddiasını mutlaka ortaya koyacaktır” dedi.

Pazar 400-450 bin aralığında olur

Erciş, pandemi döneminde lüks DS markasının haftanın 7 günü 24 saat satış ve servis hizmeti verdiğini de kaydederek, şu bilgileri verdi: “Bu dönemde müşterilerimiz online ve dijital kanallardan ulaşarak markamızın lüks ürünleriyle ilgili tüm bilgileri alabiliyorlar. Süreç içinde online olarak takas işlemleri ve satışlar da yaptık. Türkiye’deki prosedür, müşterilerimizin satış için mutlaka showrooma gelmesini gerektiriyor. Bu durum için de yeni bir sistem üzerinde çalışıyoruz.” Salgın döneminde otomotiv sektörünün süreçten olumsuz etkilendiğini de sözlerine ekleyen Erciş “Sektör olarak tüm zorlukları aşacak güce sahibiz. Normalleşme ile birlikte ertelenen taleplerin devreye girmesini ve yılın 400-450 binlik satışla sona ermesini öngörüyorum. Premium segment ise geçen seneye göre bir kayıp yaşamadan bu yılı tamamlar düşüncesindeyim” şeklinde konuştu.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili Makaleler

TWITTER

⚡️Elektriklide menzil rekabeti her sınıfta büyüyor.
Hyundai IONIQ 6, testlerde tek şarj ile 614 km yol gitti.

⚡️IONIQ 6, 0.21cd gibi düşük sürtünme katsayısıyla en verimli modellerden biri olarak öne çıktı.

http://www.autoajans.com/tek-sarjla-614-km-yol-katetti

☑️Enerji krizinde elektrikliler kontratak yapar mı? Yoksa artan maliyetler tüketicileri uzaklaştırır mı?

☑️Sadece elektrikliye bağlı kalmak doğru mu? Türkiye, AB’deki darboğazı fırsata çevirir mi?

☑️Tüm ayrıntılar Auto Ajans'ın Ekim ayı özel raporunda.
http://www.autoajans.com/krizden-cikis-formulu-elektrikli-mi

⚡️Çinli BYD, Avrupa’da hızlı şekilde büyümenin planlarını yapıyor.

⚡️Şirket, Paris Otomobil Fuarı’nın ardından 6 Avrupa ülkesinde üç elektrikli model sunacak.
http://www.autoajans.com/cinli-byd-avrupada-hizli-yayilacak

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!