Auto Ajans

Haberler

Dünyada ilk 10’a girdik

Dünyada ilk 10’a girdik
Paylaş
Nisan 25
15:27 2019

Araç ve filo kiralama çözümleriyle Türkiye’nin de dahil olduğu 29 ülkede faaliyetlerini sürdüren Arval, 2018’i yüzde 8.2 oranında büyümeyle kapattı. Arval’ın tüm dünyada taşıt sayısı 1 milyon 193 bin 910 taşıta ulaştı. Sipariş edilen taşıt sayısı da bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 9 artarak 353 bin 302 oldu.

Türkiye’ye baktığımızda bir önceki yıla göre yüzde 2’lik bir filo büyümesi sağlayan TEB Arval’in kiralanmış araç sayısı 2018 yıl sonu itibarıyla 22 bin 501’e ulaştı. Elde edilen bu artışla birlikte TEB Arval, araç sayısı bakımından tüm dünyadaki ülkeler arasında ilk 10’da yer almayı başardı. TEB Arval Genel Müdürü Philippe Chabert,“Değişen pazar dinamiklerine yönelik geliştirdiğimiz ürünlerimiz ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak adına hızla büyük ve önemli adımlar attık, yenilikçi ürünlerimiz ile fark yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!